Το λακρός γυναικών των Συρακουσών φτάνει στο Final Four με 17-11 νίκη επί της Φλόριντα (πλήρης κάλυψη)

Η Meaghan Tyrrell έψαξε για μια ανοιχτή λωρίδα στα 12 μέτρα, έστριψε αριστερά και συνάντησε έναν αμυντικό από τη Φλόριντα, στη συνέχεια έστριψε δεξιά και αντιμετώπισε έναν άλλο. Η Meaghan Tyrrell προσπάθησε να περάσει καθώς η μπάλα έπεσε στο έδαφος όταν το ραβδί της συγκρούστηκε με τους αμυντικούς της.

Ο Sam Swart όρμησε να πάρει τη μπάλα στο έδαφος μέσα στο χάος και οι αμυντικοί της Φλόριντα την στρίμωξαν σε αναζήτηση της μπάλας καθώς φυσούσε το σφύριγμα. Οι Gators κέρδισαν την κατοχή, ενισχύοντας την όγδοη στροφή των Συρακουσών στα πρώτα 30 λεπτά παιχνιδιού.

Πρόγραμμα ποδοσφαίρου γυμνασίου 2019

Λιγότερο από ένα λεπτό αργότερα, η Έμιλι Χέλερ έκοψε τα 8 μέτρα, τοποθετήθηκε μπροστά στον τερματοφύλακα των Συρακουσών Άσα Γκόλντστοκ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για να ισοφαρίσει το παιχνίδι στο 5ο με κεφαλιά στο ημίχρονο.

Το Νο. 3 Syracuse (16-3, 8-2 Atlantic Coast) αντιμετώπισε το Νο. 6 Florida (18-3, 10-0 American Athletic) στους προημιτελικούς του NCAA Tournament το Σάββατο. Οι Gators μπήκαν στο παιχνίδι με ένα σερί 15 νικών, κρατώντας τους αντιπάλους σε λιγότερα από 10 γκολ σε όλους εκτός από δύο ματς αυτή τη σεζόν. Αλλά στους προημιτελικούς, οι Orange σημείωσαν 17 γκολ εναντίον της Φλόριντα για να προκριθούν στους ημιτελικούς του τουρνουά NCAA.