Οι Ρότσεστερ Ρεντ Γουινγκς κερδίζουν πέντε εντός έδρας σερί νίκη επί των Σίρακιουζ Μετς

Οι Red Wings πέτυχαν πέντε αγώνες εντός έδρας την Τρίτη, νικώντας 10-2 τους Syracuse Mets στο πρώτο παιχνίδι από τα σετ της εβδομάδας στο Salt City.

Ο Keibert Ruiz και ο Daniel Palka πέτυχαν ο καθένας από δύο homers και ο Mike Ford πρόσθεσε ένα χτύπημα σε φεγγάρι τριών διαδρομών στο πρώτο του παιχνίδι με την ομάδα.

Ο Ρουίζ και ο Πάλκα πήγαν μεταξύ τους στην πρώτη περίοδο για να στοιχηματίσουν τους φιλοξενούμενους σε ένα προβάδισμα 2-0. Το δεύτερο της βραδιάς του Palka στο τρίτο inning έκανε το 4-0.

Η έκρηξη του Φορντ ήρθε στην έβδομη περίοδο και έκανε το 8-0.

Ο Ρουίζ και ο Πάλκα – φτάνοντας δεύτερος και τρίτος στην ενδεκάδα – σημείωσαν συνδυασμένο 7-προς-10 με τέσσερα homers, έξι RBI και πέντε σερί σκόραρε.

Επισκιάστηκε από όλη την επίθεση ήταν ο βασικός Josh Rogers, ο οποίος πέταξε 5 2/3 χωρίς σκορ επιτρέποντας μόλις τέσσερα χτυπήματα και ένα περπάτημα.

Οι Wings έχουν πλέον κερδίσει έξι από τους οκτώ τελευταίους αγώνες τους και θέλουν να συνεχίσουν να συμμετέχουν στο δίδυμο λογαριασμό της Τετάρτης στις Συρακούσες.