Οι LAKERS ΕΠΙΣΤΡΟΦΟΥΝ: Το ποδόσφαιρο Skaneateles για αγόρια κερδίζει τον τίτλο του κράτους

Χωρίς κρατικά τουρνουά την περασμένη σεζόν, η ομάδα ποδοσφαίρου αγοριών για το Skaneateles χρειάστηκε να περιμένει περισσότερο από τις περισσότερες για να έχει την ευκαιρία να υπερασπιστεί τον τίτλο της στην Κατηγορία Β σε επίπεδο πολιτείας. Στο μονοπάτι εκεί το πρωί της Κυριακής ήταν ένας γνώριμος αντίπαλος σε επίπεδο πολιτείας στο Section V's Haverling Rams. Οι ομάδες είχαν αγωνιστεί στον ημιτελικό της πολιτείας του 2019 στην πορεία των Λέικερς προς ένα κρατικό πρωτάθλημα.

Χρειάστηκε λίγος χρόνος για να ξεκινήσει το σκορ, αλλά στο 25′ ο Sean Kerwick σκόραρε το πρώτο γκολ του αγώνα, δίνοντας προβάδισμα 1-0 στον Skaneateles. Το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι το δεύτερο ημίχρονο όταν ο Χάβερλινγκ σκόραρε στο 10′. Η άμυνα αποδείχθηκε ότι ήταν υψηλών προδιαγραφών και με το σκορ να παραμένει 1-1 στο τέλος του κανονισμού, έμελλε να παιχτεί ένα συναρπαστικό τέλος. Η επιθετική επίθεση των Laker βρισκόταν σε κίνηση στην παράταση, καθώς ο Owen Cheney συνδέθηκε με τον Jack Phillips για να στείλουν τους πιστούς Skaneateles σε φρενίτιδα, σημειώνοντας το νικητήριο γκολ με 13 λεπτά να απομένουν στην παράταση. Η νίκη με 2-1 για τον Skaneateles εξασφάλισε το δεύτερο συνεχόμενο στέμμα της κατηγορίας Β της Νέας Υόρκης για το ποδόσφαιρο αγοριών. Οι Λέικερς θα ολοκληρώσουν επίσης τη σεζόν με αήττητο ρεκόρ 21-0 συνολικά και 9-0 στο πρωτάθλημα.