Το RIT επιτρέπει τέσσερα αναπάντητα γκολ στην ήττα από τον Canisius

Ο ανώτερος επιθετικός του RIT, Jake Hamacher, σημείωσε ένα γκολ και μια ασίστ, αλλά ο οικοδεσπότης Canisius κέρδισε 5-2 επί των Tigers στη δράση του Atlantic Hockey, την Παρασκευή, στο LECOM Harborcenter.

Βαθμολογία κουτιού

ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ

Τα πρώτα έξι γκολ του αγώνα ήταν όλα μετρήσεις με power-play, ενώ ο Canisius έκανε ένα κοντό απολογισμό για να κλείσει τη βραδιά.

Ο Canisius άνοιξε το σκορ με 14:55 να απομένουν στην πρώτη περίοδο πριν το RIT απαντήσει με δύο γκολ στα επόμενα 10 λεπτά.

Ο Hamacher έστησε τον νεαρό επιθετικό Elijah Gonsalves για την πρώτη του σεζόν με 7:53 στο ρολόι πριν πάρει την πρώτη του χρονιά από μια ασίστ από τον ανώτερο επιθετικό Will Calverley με 5:36 να απομένουν για την περίοδο.

Ο Canisius σκόραρε 19 δευτερόλεπτα στη δεύτερη περίοδο και ξανά εννέα λεπτά αργότερα για να πάρει το προβάδισμα 3-2 που θα μετέφερε στην τρίτη περίοδο.

Ο Τζάκσον Ντέκερ σημείωσε το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι 1:15 στην τρίτη περίοδο για να ωθήσει τους Γκόλντεν Γκρίφινς στο προβάδισμα 4-2 προτού ο Κίτον Μαστροντονάτο κλείσει το σκορ με 1:18 να απομένει στον κανονισμό.

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

Ο Canisius τελείωσε τη βραδιά 4-προς-6 στο power play, ενώ το RIT μετέτρεψε 2-από-7 προσπάθειες.

Η δολοφονία με πέναλτι RIT μπήκε στη βραδιά που κατατάχθηκε 14η σε εθνικό επίπεδο (87,2), σκοτώνοντας 34 από τις 39 ευκαιρίες για μείωση του ανθρώπου αυτή τη σεζόν.

Το RIT δεν είχε επιτρέψει τέσσερα γκολ power play σε ένα παιχνίδι από τότε που ο Ρόμπερτ Μόρις κέρδισε 4-6 σε μια νίκη 6-5 στις 8 Οκτωβρίου 2016.

Ο κατώτερος τερματοφύλακας της RIT, Κόλμπι Μάθιους, τερμάτισε με 20 αποκρούσεις, ενώ η RIT σούταρε έξω από τον Canisius, 26-25.

ΤΙ ΕΠΕΤΑΙ

Το RIT αντιμετωπίζει τον Canisius στο πίσω μέρος μιας σειράς Σαββατοκύριακου το Σάββατο 13 Νοεμβρίου στις 4:05 μ.μ. στο Μπάφαλο.