Λακρός Χόμπαρτ νικά τον Μπράιαντ με 11-10

Ο δεύτερος τερματοφύλακας του Κολλεγίου Χόμπαρτ, Κέβιν Χόλτμπι, έκανε 23 αποκρούσεις κορυφαίας καριέρας για να οδηγήσει τους Statemen στη νίκη 11-10 στο λακρός ανδρών της Βορειοανατολικής Διάσκεψης επί του Πανεπιστημίου Μπράιαντ σήμερα. Ο Χόμπαρτ βελτιώθηκε σε 3-1 συνολικά και 3-1 στο NEC, ενώ οι Μπουλντόγκ είδαν το νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων να τελειώνει, διολισθώντας σε 5-2, 3-1.

Ο Χόλτμπι στάθηκε ψηλός στο τέταρτο δεκάλεπτο, κάνοντας 10 αποκρούσεις, συμπεριλαμβανομένων δύο στο τελευταίο λεπτό, καθώς ο Χόμπαρτ σκότωσε ένα ζευγάρι πέναλτι για να διατηρήσει το προβάδισμα ενός γκολ. Οι 23 στάσεις του είναι οι περισσότερες από Stateman από τότε που ο Max Silberlicht ’10 κατέγραψε 23 αποκρούσεις κόντρα στις Συρακούσες στις 23 Μαρτίου 2010.

αγρότης αλμανάκ 2017 καλύτερες μέρες

Ο ανώτερος επιθετικός Τόμι Μοτ, ο οποίος είχε τέσσερις πόντους καριέρας σε δύο παιχνίδια εναντίον του Μπράιαντ, πέτυχε τέσσερις πόντους με τρία γκολ και μια ασίστ. Ο ανώτερος επιθετικός Ράιαν Άρτσερ και ο κατώτερος μέσος Μπράντλεϊ Σίμας πέτυχαν δύο γκολ ο καθένας. Ο δευτεροετής μέσος Άνταμ Σι μάζεψε έξι μπάλες εδάφους για την ομάδα.

Τα βίντεο του youtube δεν θα αναπαράγονται στο Chrome

Ο Μπράιαντ, ο οποίος ήταν στο Νο. 19 στο Top 20 του Λακρός των ΗΠΑ αυτής της εβδομάδας και έλαβε ψήφους τόσο στις δημοσκοπήσεις των προπονητών όσο και στα μέσα ενημέρωσης, κέρδισε ένα χατ τρικ από τον Τρέβορ Βάινγκαρτεν. Ο πρώτος επιθετικός Logan McGovern είχε επίσης ένα τρίποντο με δύο γκολ και μια ασίστ. Ο Nathan Laliberte έδωσε στον Bryant ένα πλεονέκτημα 15-9 faceoff και συγκέντρωσε 11 μπάλες εδάφους. Ο δευτεροετής Λουκ Καρατσιόλο έκανε 14 αποκρούσεις.

Αφού έπαιξαν το πρώτο τέταρτο με ισοπαλία 3-3, οι Μπουλντόγκ ξεπέρασαν τους Statemen με 4-1 στο δεύτερο πλαίσιο για προβάδισμα 7-4 στο ημίχρονο. Ο Μπράιαντ σκόραρε για να πάρει το προβάδισμα και διπλασίασε το πλεονέκτημά του τρία λεπτά αργότερα. Ο δευτεροετής επιθετικός Troy Barthelme σημείωσε το πρώτο του γκολ για τη χρονιά για να επιβραδύνει τη δυναμική των μπουλντόγκ, αλλά ο Weingarten σκόραρε διπλά γκολ για να δώσει στους γηπεδούχους ένα πλεονέκτημα τριών τερμάτων στην ανάπαυλα.