Το Χόμπαρτ κερδίζει τον Σκίντμορ με 2-1 στο πρώτο πρωτάθλημα

Η ποδοσφαιρική ομάδα του Κολλεγίου Χόμπαρτ κέρδισε το Skidmore College με 2-1 στο πρώτο της παιχνίδι του Liberty League στο Wachenheim Field σήμερα το απόγευμα. Με τη νίκη, οι Statemen έκοψαν ένα σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη και τώρα έχουν 2-4-1 στη σεζόν με σκορ 1-0-0 στο παιχνίδι της διάσκεψης.

και  σκόραρε για τους Πολιτευτές. έπαιξε και τα 90 λεπτά στο γκολ και έκανε δύο αποκρούσεις καθώς κέρδισε τη νίκη.

Ο Λούκα Μπράβο Φρέντερικ σταμάτησε επτά σουτ στην εστία για τους Καθαρόαιμους (1-4-2, 0-1-0).

ΒΑΣΙΚΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

• Ο Χόμπαρτ τελείωσε τον αγώνα με πλεονέκτημα 17-7 στις βολές και 5-2 στα χτυπήματα κόρνερ.
  • Οι Statemen έχουν τώρα συνολικά 12-9-12 απέναντι στον Skidmore.

ΣΥΝΟΨΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

• άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό. Έστρεψε με κεφαλιά μια σέντρα από   για το πρώτο του γκολ στη σεζόν.
  • Οι Thoroughbreds ισοφάρισαν στο 49ο λεπτό. Ο Λέο Κατσανόφσκι έριξε ένα σουτ από τα 18 γιάρδα στην πάνω δεξιά γωνία του κλουβιού. Ήταν το πρώτο του γκολ στη σεζόν.
  • Ο Χόμπαρτ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 86ο λεπτό. μάζεψε μια μπάλα που αναπηδούσε μπροστά από το κλουβί και γλίστρησε ένα σουτ στο πίσω μέρος του φιλέ. Ήταν το δεύτερο γκολ του στη σεζόν.

ΕΠΟΜΕΝΟ
Το Hobart θα επιστρέψει στη δράση την Τετάρτη όταν θα κατευθυνθεί στην Ιθάκη της Νέας Υόρκης. Ο αγώνας της Liberty League εναντίον των Bombers έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις 4 μ.μ.