Η άμυνα των Συρακουσών καταρρέει ξανά καθώς ο Auburn κάνει κρουαζιέρες για να κερδίσει στο φινάλε του Battle 4 Atlantis (πλήρης κάλυψη)

Η ανδρική ομάδα μπάσκετ των Syracuse Orange έχασε τον τελευταίο της αγώνα στο Battle 4 Atlantis Tournament, πέφτοντας από μια φυσική ομάδα Auburn Tigers με 89-68.

Οι Συρακούσες πέφτουν σε 3-3 με την ήττα, ενώ ο Auburn βελτιώθηκε σε 5-1.

Ο Buddy Boeheim, ο Cole Swider και ο Jesse Edwards σημείωσαν από 17 πόντους ο καθένας, αλλά η υπόλοιπη σύνθεση των Syracuse είχε μόλις 16 πόντους μαζί. Ο Joe Girard και ο Jimmy Boeheim πέτυχαν τα χαμηλά της σεζόν με τρεις βαθμούς ο καθένας.

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

Οι Συρακούσες (3-2) αντιμετωπίζουν τον Όμπουρν (4-1) στις 4:30 μ.μ. στον τελικό αγώνα του Battle 4 Atlantis Tournament στο Paradise Island, Μπαχάμες.

Οι Tigers νίκησαν τη Loyola Chicago με 62-53 στον παρηγορητικό γύρο της Πέμπτης, ενώ οι Orange κέρδισαν την Arizona State με 92-84 στον παρηγορητικό γύρο.

Οι Syracuse και ο Auburn έχουν συναντηθεί μόνο μια άλλη φορά στο σκληρό ξύλο. Αυτό συνέβη στο 2003 NCAA Tournament Sweet 16. Το Orange έχει τους τρεις σπόρους σε εκείνο το παιχνίδι, ενώ ο Auburn ήταν το 10. Οι Syracuse πήδηξαν με προβάδισμα 10-2 νωρίς και προηγήθηκαν με 17 στο πρώτο ημίχρονο. Ο Auburn δεν έφυγε, ωστόσο, και μείωσε το πλεονέκτημα σε 10 στο διάλειμμα. Οι Συρακούσες έλεγχαν το μεγαλύτερο μέρος της δράσης στο δεύτερο ημίχρονο, και ένα ράλι αργά από τους Tigers δεν ήταν αρκετό καθώς οι Orange προκρίθηκαν στους Elite Eight με νίκη 79-78. Ο Carmelo Anthony είχε 18 πόντους για τους Syracuse, ενώ ο Marquise Daniels είχε 27 για τους Tigers.