Οι Syracuse mens lacrosse επιστρέφουν για να νικήσουν το Army

Καθώς έτρεχε στο πλάι των Συρακουσών, ο Τζέιμι Τριμπόλι δέχτηκε όχληση από συμπαίκτες. Μετά από high-fives σε παίκτες και προπονητές, ο Τριμπόλι έβγαλε το κράνος του και ψέκασε νερό στα μαλλιά του.

Ο ανώτερος μέσος της SU είχε μόλις πετύχει το τέταρτο γκολ του στο παιχνίδι και το τρίτο γκολ σε πέντε λεπτά, για να επαναφέρει τους Πορτοκαλί από το έλλειμμα 5-2 στο ημίχρονο.

πότε θα στείλει η υπηρεσία επιστροφής φόρου ανεργίας

Τα τρία συνεχόμενα σκορ του Τρίμπολι στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου επανέφεραν τον SU στο παιχνίδι και το πέμπτο του γκολ έδωσε στις Συρακούσες το πρώτο τους προβάδισμα. Αφού σημείωσε τη χαμηλότερη επιθετική απόδοση από οποιοδήποτε άλλο μισό αυτή τη σεζόν στα δύο πρώτα τρίμηνα, οι Συρακούσες επέστρεψαν στους ώμους του Trimboli. Οι προσαρμογές στο δεύτερο ημίχρονο επέτρεψαν στο Νο. 5 Orange (3-0) να ανοίξει χώρο στη μέση του γηπέδου και να ξεπεράσει μια ασφυκτική άμυνα του Στρατού για να νικήσει τους Νο. 9 Black Knights (3-2), 9-7 στο Carrier Dome Απόγευμα Κυριακής.

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΚΥΡΙΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ:

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ:

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ:

Army και Syracuse συναντώνται στο τρίτο παιχνίδι των Orange της σεζόν για έκτη συνεχόμενη χρονιά την Κυριακή. Αυτή τη φορά, είναι μια μάχη μεταξύ των κορυφαίων αντιπάλων, καθώς το ξεκίνημα με 3-0 ώθησε τους Μαύρους Ιππότες στο Νο. 7 προτού έρθουν στο Dome για να αντιμετωπίσουν το Νο. 5 των Syracuse. Νωρίτερα αυτή την εβδομάδα, ο Στρατός αναστατώθηκε από τον Marist, 17-9, και οι διαδοχικές ήττες θα μπορούσαν να οδηγήσουν στην πτώση των Black Knights στην κατάταξη.

Δείτε τι πρέπει να γνωρίζετε για τον Στρατό πριν από τον αγώνα της Κυριακής.

Την τελευταία φορά που έπαιξαν: Ο τελευταίος αγώνας μεταξύ Στρατού και Συρακούσες ήταν σχεδόν ακριβώς πριν από έναν χρόνο. Στις 24 Φεβρουαρίου 2019, οι Πορτοκαλί πέρασαν κρυφά τους Μαύρους Ιππότες, 10-8, πίσω από μια ισορροπημένη επιθετική επίθεση. Οι επιθετικοί Bradley Voigt και Nate Solomon που είχαν αποφοιτήσει από τότε συνδυάστηκαν για τρία γκολ, ενώ ο Drake Porter έκανε 16 αποκρούσεις - ισοφάρισε στο ρεκόρ της καριέρας του. Ο Nick Mellen κράτησε τον πρώτο σκόρερ των Army, Brendan Nichtern, σε μόλις ένα γκολ ενώ ο Jakob Phaup κέρδισε 15 από τις 18 αναμετρήσεις.

Σειρά όλων των εποχών: Προηγείται ο στρατός, 40-26