SKANEATELES SWEEP: Οι Λέικερς κατακτούν κορώνες Β' κατηγορίας στο ποδόσφαιρο Section III

Κάθε φορά που η τοπική ομάδα γυμνασίου κερδίζει έναν τίτλο τμημάτων, είναι κάτι που όλη η πόλη μπορεί να γιορτάσει και να ξεπεράσει. Αυτή τη σεζόν ποδοσφαίρου, η γιορτή του Skaneateles θα είναι δύο φορές πιο ωραία καθώς οι ομάδες αγοριών και κοριτσιών κέρδισαν το τουρνουά Β' Κατηγορίας στο Τμήμα III.

πόσο καιρό μέχρι να ξεκινήσει το kratom

Τα κορίτσια ξεκίνησαν το πάρτι την περασμένη Παρασκευή το βράδυ εναντίον της Κλίντον. Ήταν μια σφιχτή αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων και το πρώτο ημίχρονο ήταν ισόπαλο χωρίς σκορ. Η Κλίντον πήδηξε στο προβάδισμα σκοράροντας γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο. Τότε ήταν που οι Λέικερς μπήκαν στην επίθεση, καθώς η Κάθριν Μόρισσεϊ έστειλε με κεφαλιά μια μακρινή πάσα από τη Μέιβ ΜακΝιλ στο πίσω μέρος των διχτυών.

Καθώς ο χρόνος περνούσε, η βροχή έκανε το ίδιο και το παιχνίδι πήγαινε στην παράταση. Τα πρώτα 10 λεπτά της παράτασης ήρθαν και έφυγαν χωρίς σκορ, και το δεύτερο έμοιαζε να προορίζεται για την ίδια μοίρα μέχρι που η Morrissey σημείωσε το δεύτερο γκολ της βραδιάς με τρία λεπτά να απομένουν. Τα τελευταία τρία λεπτά έληξαν και οι Λέικερς εξασφάλισαν το στέμμα των κοριτσιών της κατηγορίας Β για το Section III.

Το βράδυ της Δευτέρας, ήταν η σειρά των αγοριών για να δουν αν μπορούσαν να φέρουν τον τίτλο Β' κατηγορίας. Ο αγώνας με την Cazenovia είχε παρόμοια αρχή με το παιχνίδι των κοριτσιών, αλλά ο Dan Ramsgard του Skaneateles είχε άλλα σχέδια. Στο 15’ του πρώτου ημιχρόνου σημείωσε το εναρκτήριο γκολ του αγώνα. Διαδοχικά, ο συμπαίκτης Όουεν Τσένι σημείωσε το δεύτερο γκολ στο 17'.

Προχωρώντας στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, οι Λέικερς προηγήθηκαν με 2-0 και θα ήταν το μόνο που θα χρειάζονταν καθώς ο Skaneateles έκλεισε την Cazenovia για να κερδίσει τους τίτλους κατηγορίας Β για αγόρια στο Section III. Ο Skaneateles στη διαδικασία πηγαίνει πίσω με πλάτη στους τίτλους του τμήματος αγοριών, κερδίζοντας στην Κατηγορία Β το 2019, την τελευταία φορά που το Section III διεξήγαγε το τουρνουά.

Ενώ η ομάδα των αγοριών θα παίξει με μια ομάδα που θα καθοριστεί σε υποπεριφερειακή δράση, τα κορίτσια θα αναμετρηθούν με το Shalmont την Τρίτη το βράδυ στις 5 μ.μ. στο Chittenango στο υποπεριφερειακό τους παιχνίδι.