Η ποδοσφαιρική σεζόν του Skaneateles ολοκληρώνεται με την ήττα από την Chenango Forks

Φωτογραφία μέσω: Justin Ritzel

Όλη τη σεζόν, η ομάδα ποδοσφαίρου Skaneateles βασιζόταν στην επίθεση με γρήγορο χτύπημα για να συντρίψει την αντίπαλη ομάδα, η οποία λειτούργησε αρκετά καλά κατά τη διάρκεια μιας αήττητης πορείας στο πρωτάθλημα Κατηγορίας Γ' κατηγορίας Section III.

Όμως, ήταν οι Λέικερς που συντρίφθηκαν το Σάββατο στον περιφερειακό τελικό στο στάδιο Dick Hoover του Vestal, καθώς η μακρόχρονη δύναμη του Section IV Chenango Forks σκόραρε στις πέντε πρώτες κατοχές τους και επικράτησε 41-28.

Αυτοί οι δύο είχαν μια πολύ πρόσφατη ιστορία - δηλαδή, τον περιφερειακό τελικό του 2018 στο στάδιο Bragman του Cicero-North Syracuse, τον οποίο κέρδισε ο Πάτρικ Χάκλερ για τους Λέικερς με ένα touchdown στο τελικό παιχνίδι του παιχνιδιού.

Και δεν άργησε ο Skaneateles να βρεθεί ξανά πίσω από το Forks. Ο Τζέιμς Μούσο έριξε ένα κόψιμο στην εναρκτήρια κατοχή των Λέικερς, την οποία οι Μπλε Διάβολοι, με ένα κοντό πεδίο, μετέτρεψαν σε πόντους όταν ο Τζέι Χακ βρήκε την τελική ζώνη πέντε λεπτά μετά το παιχνίδι.

Ανίκανος να απαντήσει αμέσως, ο Skaneateles παρακολούθησε τον Forks να συνδυάζει ένα δεύτερο γκολ που, και πάλι, ο Haqq τελείωσε, με το touchdown στα τρία γιάρδα να δίνει στους Blue Devils προβάδισμα 14-0.

Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο δεκάλεπτο, ο Musso συνδέθηκε με τον Cody Nesbitt σε μια βασική μετατροπή στο τέταρτο-κάτω-και-15, δημιουργώντας το ίδιο ζευγάρι σε μια πάσα 15-υάρδας που μείωσε το έλλειμμα των Lakers στο 14-7, μπαίνοντας στο δεύτερο. περίοδος.

Χρειάστηκαν μόνο δύο παιχνίδια από το scrimmage για τους Blue Devils για να αποκαταστήσουν το περιθώριο, ο Haqq έκαιγε ξανά την άμυνα των Skaneateles καθώς έτρεξε 40 γιάρδες για το τρίτο του TD το απόγευμα.

Ένα τέταρτο drive των Blue Devils, καθώς τελείωσε το ημίχρονο, οδήγησε σε άλλο ένα touchdown από τον Haaq, το τέταρτο σκορ του με 12 δευτερόλεπτα να απομένουν για το ημίχρονο κάνοντας το 28-7 στο διάλειμμα.

Είναι αλήθεια ότι ο Skaneateles είχε υστερήσει σε δύο από τα τρία παιχνίδια πλέι οφ του τμήματος, κάνοντας ράλι για να κερδίσει την Canastota και την Cazenovia, αλλά το ράλι εδώ θα απαιτούσε από την άμυνα να σταματήσει κάθε είδους.

Ο Φορκς παρέμεινε ασταμάτητος, ωστόσο, καίγοντας τα πρώτα πέντε και πλέον λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου σε άλλη μια διαδρομή καθώς έφτανε στο εκείνο των Λέικερς πριν ο Ζάντερ Άρνολντ κάνει τη στροφή.

Χρειάστηκαν ένα ζευγάρι μετατροπών τέταρτης πτώσης για να συγκεντρώσει ο Skaneateles ένα drive αργά την περίοδο που ο Nesbitt έκλεισε με ένα σκούπισμα 16 γιάρδων μέχρι την τελική ζώνη.

Μόνο στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Λέικερς έκαναν τελικά μια αμυντική στάση, και οδήγησε σε ένα drive που ο Musso έκλεισε με μια swing πάσα που ο Nesbitt μετέτρεψε στο τρίτο του TD μειώνοντας το περιθώριο του Forks σε 34-21 με επτά λεπτά να απομένουν.

Αυτό άφησε ακόμα χρόνο για την ολοκλήρωση του ράλι, αλλά ο Φορκς άφησε το παιχνίδι μακριά με άλλη μια σταθερή κίνηση που ο Χάακ έκλεισε με το πέμπτο του TD, μια διαδρομή 15 γιάρδων με 3:26 για να παίξει, αν και οι Λέικερς θα πρόσθεταν ένα σκορ της τελευταίας στιγμής.

Ο Skaneateles ολοκλήρωσε τη σεζόν με ρεκόρ 9-1.