Ο επιθετικός του RIT Will Calverley ανακηρύχθηκε παίκτης του μήνα του Χόκεϋ του Ατλάντικ για τον Δεκέμβριο

Ο νεαρός επιθετικός του Ινστιτούτου Τεχνολογίας του Ρότσεστερ, Γουίλ Κάλβερλι (Σκάρμπορο, Οντάριο) ψηφίστηκε ως ο καλύτερος παίκτης χόκεϋ του Ατλαντικού για τον Δεκέμβριο, όπως ανακοινώθηκε την Παρασκευή.

• Ο Κάλβερλι μπήκε στην εβδομάδα ισόβαθμος στη δεύτερη θέση σε εθνικό επίπεδο με 16 πόντους και ισοφάρισε στην τρίτη θέση με 10 ασίστ ενώ ήταν πρώτος στο πρωτάθλημα και στις δύο κατηγορίες.
  • Πιστώθηκε με δύο ασίστ στην ήττα της περασμένης Κυριακής με 4-3 από τον Ρόμπερτ Μόρις, αφού σημείωσε μια ασίστ στην ισοπαλία 4-4 των Tigers στο Colgate (29 Δεκεμβρίου).
  • Επιλέχθηκε ως ο παίκτης της εβδομάδας στο Atlantic Hockey στις 16 Δεκεμβρίου, αφού σημείωσε ένα γκολ και μια ασίστ και στους δύο αγώνες των Tigers εναντίον LIU (11-12 Δεκεμβρίου).
  • Ο Κάλβερλι κέρδισε την πρώτη διάκριση Παίκτης της Εβδομάδας της σεζόν (1 Δεκεμβρίου) αφού σημείωσε το πρώτο του χατ-τρικ στο κολέγιο στη νίκη των Tigers με 8-5 επί του τότε Νο. 9 Κλάρκσον (27 Νοεμβρίου) στην έναρξη της σεζόν. Ο Calverley βρήκε τα δίχτυα με 6:30 να απομένουν στην πρώτη περίοδο για να ωθήσει το RIT σε ένα νωρίς προβάδισμα 2-0 και αργότερα έσπασε την ισοπαλία 4-4 με έναν απολογισμό power-play με 8:27 να απομένουν για την τρίτη περίοδο. Οι Golden Knights ισοφάρισαν ξανά το παιχνίδι 28 δευτερόλεπτα αργότερα, αλλά ο Calverley σημείωσε αυτό που αποδείχθηκε νικητής του αγώνα με 6:15 να απομένουν στον κανονισμό.

Το Calverley and the Tigers είναι προγραμματισμένο να φιλοξενήσουν τον Mercyhurst την επόμενη Πέμπτη (14 Ιανουαρίου) στις 5:05 μ.μ.