Το λακρός ανδρών Hobart πέφτει στον Saint Joseph's στην παράταση, 13-12

Ο κατώτερος μέσος του Hobart College, Derrek Madonna, σημείωσε έξι πόντους κορυφαίο στην καριέρα του, αλλά το Πανεπιστήμιο Saint Joseph παρέμεινε αήττητο στο παιχνίδι της Βορειοανατολικής Διάσκεψης, κερδίζοντας 13-12 στην παράταση. Ο δεύτερος επιθετικός Levi Anderson σημείωσε τον νικητή του αγώνα με 1:28 στην επιπλέον περίοδο.

Ο Μαντόνα σημείωσε τέσσερα γκολ κορυφαίας καριέρας σε μόλις πέντε σουτ και έφτασε το ρεκόρ της καριέρας του για ασίστ με ένα ζευγάρι βοηθών. Οι ανώτεροι επιθετικοί Tommy Mott σημείωσαν τρεις βαθμούς με δύο γκολ και μια ασίστ. Ο ανώτερος ειδικός στα faceoff Drew Blanchard αντέκρουσε τον Junior των Hawks Zach Cole, ο οποίος μπήκε στο παιχνίδι κερδίζοντας σχεδόν το 70% των φάτσ οφ του. Ο Μπλανσάρ ήταν 13 στα 23 με έξι μπάλες εδάφους στο ύψος της ομάδας. Ο ανώτερος αμυντικός Σαμ Μιούλερ ταίριαξε στην καριέρα του με τρεις ανατροπές. Ο δεύτερος τερματοφύλακας Kevin Holtby έκανε 15 αποκρούσεις.

Ο ανώτερος μέσος Έβαν Κάμπελ και ο δεύτερος επιθετικός Ματ Μπόμερ ηγήθηκαν της SJU με τέσσερις πόντους ο καθένας. Ο Άντερσον τελείωσε με χατ τρικ. Ο Κόουλ ήταν 14-από-28 στο Χ με έξι μπάλες εδάφους σε επίπεδο ομάδας. Ο Senior Tucker Almany έκανε 10 αποκρούσεις.

Ο νεαρός μέσος Μπράντλεϊ Σίμας σημείωσε το έβδομο γκολ του στη σεζόν μετά από ασίστ της Μαντόνα με λιγότερο από επτά λεπτά για να κλείσει ο κανονισμός για να δώσει στον Χόμπαρτ προβάδισμα 12-10. Ο Κόουλ κέρδισε την επόμενη αναμέτρηση και ο ανώτερος μακρυκόλλητος μέσος Λίαμ Χέιρ σημείωσε το πρώτο του γκολ στη σεζόν μόλις 12 δευτερόλεπτα αργότερα.