Η ER/Gananda πέφτει από την Chenango Forks στον κρατικό ημιτελικό, 39-18

Φωτογραφία μέσω: Marquel Slaughter

Οι East Rochester/Gananda Bombers (12-1) έπεσαν στους Chenango Forks Blue Devils (11-1) με τελικό σκορ 38-19 σε έναν κρύο και χιονισμένο ημιτελικό πολιτείας κατηγορίας C στο Cicero-North Syracuse High School το απόγευμα του Σαββάτου. .

Ο Zander Arnold του Chenango απλά δεν μπορούσε να σταματήσει καθώς σημείωσε τέσσερα touchdowns και κατέγραψε ένα κόψιμο για να οδηγήσει τους Blue Devils στον έβδομο αγώνα του κρατικού πρωταθλήματος τα τελευταία εννέα χρόνια.

Τρία από τα τέσσερα touchdown του Arnold έγιναν στο πρώτο ημίχρονο και ο Chenango Forks προηγήθηκε με 21-0 στα μέσα του δεύτερου δεκαλέπτου.

Η ER/Gananda τελικά μπήκε στο ταμπλό λίγο πριν το ημίχρονο και ο Chenango Forks προηγήθηκε με 21-6 στην ανάπαυλα.

Οι Bombers άνοιξαν το δεύτερο ημίχρονο με ένα touchdown για να μειώσουν το προβάδισμα των Blue Devils σε 21-12 και στη συνέχεια κράτησαν τον Chenango Forks χωρίς σκορ στο τρίτο δεκάλεπτο. Ωστόσο, ήταν τόσο κοντά όσο θα ήταν. Ο Chenango Forks επικράτησε της ER/Gananda με 18-6 στο τέταρτο δεκάλεπτο για να απομακρυνθεί για τη νίκη.

Ο Chenango Forks συνεχίζει για να παίξει τον Schuylerville στον αγώνα του κρατικού πρωταθλήματος Κατηγορίας C την Παρασκευή το βράδυ στο Carrier Dome στις Συρακούσες.