Crunch down Marlies, 2-1

Αφού εγκατέλειψε το πρώτο γκολ, το Syracuse Crunch πέρασε από το Toronto Marlies για να κερδίσει με 2-1 απόψε στο Coca-Cola Coliseum.

Ο Gemel Smith και ο Taylor Raddysh μέτρησαν ένα γκολ και μια ασίστ για να φτάσουν το Crunch σε 29-23-4-5 τη σεζόν και 3-1-0-0 στη σειρά έξι αγώνων της σεζόν εναντίον των Marlies.

κουπόνια τροφίμων της πόλης της Νέας Υόρκης

Ο τερματοφύλακας Spencer Martin απέκρουσε 31 από 32 σουτ στα δίχτυα για το Crunch. Ο Τζόζεφ Γουλ σταμάτησε 27-από-29 ανάμεσα στους σωλήνες για τους Marlies. Οι Συρακούσες δεν μπόρεσαν να κάνουν μετατροπή με τη μία ευκαιρία για παιχνίδι με δύναμη, αλλά έκαναν τέλειο 7-προς-7 στο πέναλτι.

Οι Marlies άνοιξαν σκορ 13 λεπτά στην πρώτη περίοδο. Ο Teemu Kivihalme πήρε το ξωτικό στο σημείο, έκοψε το δεξί φτερό και πέρασε το ξωτικό πέρα ​​από τον Martin. Οι ασίστ πήγαν στους Τίμοθι Λίλιεγκρεν και Ματ Λορίτο.