Οι Bills ξεπέρασαν το άσχημο πρώτο ημίχρονο, κέρδισαν τους Dolphins με 26-11 (πλήρης κάλυψη)

Ένα τρομακτικό πρώτο ημίχρονο το Halloween τρόμαξε τους οπαδούς του Bills. Ο Μπάφαλο κατάφερε μόνο τρεις πόντους και συνολικά 102 γιάρδες επίθεσης στα δύο πρώτα δεκάλεπτα, και πήγε στο ημίχρονο ισόπαλοι με τους Miami Dolphins, 3-3.

Στη συνέχεια, στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν. Αργά στο τρίτο, η επίθεση άρχισε να βρίσκει το ρυθμό της, καθώς ο Josh Allen και οι Bills κατέβηκαν στον αγωνιστικό χώρο σε 13 παιχνίδια, 80 γιάρδες touchdown drive που ολοκληρώθηκε με μια βολή από τον Allen στον Gabriel Davis για οκτώ γιάρδες. Ο επιπλέον πόντος του Μπάφαλο τους έδωσε το προβάδισμα 10-3.

Αφού αναγκάστηκαν να παίξουν στο Μαϊάμι, οι Bill επέστρεψαν αμέσως για να δουλέψουν στην επόμενη επιθετική τους κίνηση. Πήγαν εννέα παιχνίδια και 89 γιάρδες στην τελική ζώνη. Ο Άλεν συνδέθηκε με τον Στέφων Ντιγκς αυτή τη φορά, βάζοντας τον Μπάφαλο με 17-3 στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Το Μαϊάμι μπόρεσε να πετύχει το δικό του touchdown και να πάρει μια μετατροπή δύο πόντων για να τραβήξει εντός έξι πόντους, αλλά αυτό είναι τόσο κοντά όσο θα έφτανε. Οι Μπιλς απάντησαν με ένα γκολ από το πεδίο του Τάιλερ Μπας για να γίνει ξανά ένα παιχνίδι δύο σκορ.

Στη συνέχεια, στην επόμενη διαδρομή στο Μαϊάμι, ο Μπάφαλο έκανε ανατροπή όταν ο Τζόρνταν Πόγιερ πήρε ένα πέρασμα από τον Τούα Ταγκοβαϊλόα. Αυτή η κίνηση οδήγησε σε ένα touchdown, καθώς ο Άλεν έβαλε το παιχνίδι στον πάγο με μια διαδρομή επτά γιάρδων touchdown.

Οι Bills πήραν τη νίκη με 26-11.

Ο Τζος Άλεν ολοκλήρωσε την ημέρα με 249 γιάρδες πέρασμα και δύο touchdown. Ο Άλεν ήταν επίσης ο κορυφαίος βιαστής με 55 γιάρδες σε οκτώ φέροντες.

Ο Cole Beasley έκανε το καλύτερο παιχνίδι του στη σεζόν. Έκλεισε τη μέρα με 10 αλιεύματα και 110 γιάρδες.

Η νίκη του Buffalo ανεβάζει το ρεκόρ τους σε 5-2 και 2-0 στην AFC East.

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΗΜΙΣΥ:

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

Οι Buffalo Bills και Miami Dolphins μπορεί να παίζουν στην ίδια κατηγορία, αλλά εκεί τελειώνουν οι ομοιότητες. Οι Bills βρίσκονται στην κορυφή της AFC East με 4-2 και είναι αναμφισβήτητα η καλύτερη ομάδα όλων των αγώνων στο ποδόσφαιρο φέτος, ενώ οι Dolphins έχουν βυθιστεί στον πάτο της κατηγορίας τους μετά από ένα ξεκίνημα 1-6.

Ναι, τα Dolphins ήταν ακόμα χειρότερα από τα New York Jets.

Το Μαϊάμι έχει χάσει έξι συνεχόμενα παιχνίδια ενώ ο Μπάφαλο φαίνεται να προετοιμάζεται για μια πιθανή σειρά Super Bowl. Οι Bills έρχονται επίσης από μια καλή εβδομάδα, γεγονός που κάνει αυτό το παιχνίδι δρόμου ακόμα πιο προκλητικό για τους Dolphins, που αναζητούν την πρώτη τους νίκη από την Εβδομάδα 1.