Ο Bills έδωσε το δεύτερο shutout της σεζόν με τη νίκη με 40-0 επί της Texans (πλήρης κάλυψη)

Οι Bills έπαιξαν με τους Houston Texans για πρώτη φορά μετά την καταστροφική ήττα στην παράταση στο παιχνίδι Wild Card του 2020, αλλά αυτή τη φορά έπαιξε υπέρ του Buffalo με ένα τεράστιο shutout 40 προς 0.

Το δεύτερο shutout των Bills της σεζόν τους μεταφέρει στο 3-1.

Μετά από εκείνο το αρχικό touchdown του Buffalo, οι Bill δυσκολεύτηκαν να το πετύχουν κατά τη διάρκεια του δεύτερου και του τρίτου δεκαλέπτου, αρκέστηκαν σε τέσσερα γκολ πριν τελικά βρουν τον δρόμο τους πίσω στην τελική ζώνη στο τέταρτο με άλλο ένα touchdown Allen to Knox. Αλλά μετά από αυτό, ο Buffalo πρόσθεσε στο εντυπωσιακό προβάδισμά τους σημειώνοντας δύο ακόμη TD.

Ο Άλεν ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 20/29 για 248 γιάρδες, δύο touchdown και ένα κόψιμο.

Η άμυνα του Μπάφαλο ήταν εξαιρετική σήμερα το απόγευμα. Αφού κράτησαν το Χιούστον σε συνολικά οκτώ γιάρδες στο πρώτο ημίχρονο, έφτιαξαν ένα παιχνίδι πέντε πάρτι, τέσσερα από αυτά που ήρθαν στα κοψίματα, συμπεριλαμβανομένης της τελευταίας επιλογής του Ντέιβις Μιλς από τον Τάιλερ Ματάκεβιτς για να τελειώσει το παιχνίδι.

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΗΜΙΣΥ:

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

κρατικά πάρκα στις λίμνες των δακτύλων

Οι Bills (2-1) έδειχναν εκρηκτικοί στην 3η εβδομάδα κόντρα στην Ουάσιγκτον με την επίθεση να φωτίζει το σκορ και την άμυνα να δημιουργεί ανατροπές. Αυτή την εβδομάδα οι Houston Texans (1-2) έρχονται στο Orchard Park που σηματοδοτεί τη 10η αναμέτρηση της κανονικής σεζόν μεταξύ των δύο franchise.