Οι Bills παίρνουν εκδίκηση εναντίον των Chiefs, σβήνουν την υπεράσπιση των AFC Champs 38-20 (πλήρης κάλυψη)

Ούτε μια αστραπιαία καθυστέρηση δεν θα μπορούσε να εμποδίσει τους Buffalo Bills να εκδικηθούν επιτέλους τους Kansas City Chiefs σε μια ρεβάνς του αγώνα Πρωταθλήματος AFC 2020 στο Sunday Night Football.

Οι Bills τελειώνουν με νίκη 38-20 επί των Chiefs, και ήταν όλο το Buffalo όλη την ώρα.

Οι Bills συνέθεσαν μια εκπληκτική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο πίσω από τον στρατηγό εκατομμυρίων δολαρίων. Στα δύο πρώτα τέταρτα, ο Τζος Άλεν ήταν 7 προς 14 με 219 γιάρδες και δύο τάτσνταουν, και επίσης ηγήθηκε του αγώνα εδάφους με τέσσερα φέρια για 41 γιάρδες. Ο Άλεν θα προσθέσει άλλο ένα touchdown και σχεδόν 100 επιπλέον passing γιάρδες στο δεύτερο ημίχρονο για να τερματίσει τη βραδιά 15 από 26 για 315 γιάρδες και τρία touchdown.

Μαζί με την επιθετική δύναμη πυρός στο πρώτο ημίχρονο, η άμυνα των Bills κράτησε την ομάδα Patrick Mahomes and Chiefs μόλις στους 13 πόντους μετά από δύο δεκάλεπτα. Ο Mahomes θα συνδεόταν με τον Travis Kelce για άλλο ένα touchdown στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου, αλλά τερμάτισε στην πλευρά της μπάλας που χάθηκε. Τερμάτισε 33 στα 54 για 272 γιάρδες, δύο αγγίγματα και δύο κοψίματα.

Συνδυάστε τους αμυντικούς ηρωισμούς του πρώτου ημιχρόνου με την εξάδα του Micah Hyde στο τρίτο δεκάλεπτο, η άμυνα των Bills σκότωσε τον μεταφορικό δράκο των Chiefs στο ματς της Κυριακής. Ο αγώνας εδάφους του Κάνσας Σίτι σκότωσε τον Μπάφαλο στους δύο αγώνες του 2020, αλλά την Κυριακή η άμυνα του Μπιλς κράτησε το KC στα 120 γιάρδες ορμητικό, 61 από αυτά τα γιάρδες προέρχονταν μόνο από τον Μαχόμες.

Εκτός από την ήττα στην έναρξη της σεζόν από τους Pittsburgh Steelers, οι Bills σημείωσαν τέσσερις συνεχόμενες νίκες, σημειώνοντας 35, 43, 40 και τώρα 38 πόντους, ενώ επέτρεψαν συνολικά 41 πόντους.

Για μια ομάδα που ίσως δεν έχει κερδίσει τον σεβασμό που της αξίζει σε εθνικό επίπεδο με τις πρώτες τρεις νίκες της σεζόν κόντρα σε εφεδρικούς στρατιώτες, η νίκη της Κυριακής το βράδυ επί των Chiefs ήταν η νίκη που χρειάζονταν οι Bills για να φιμώσουν τους haters και να αποδείξουν ότι δεν είναι πια ο μικρός αδερφός κανενός και είναι μια υπολογίσιμη δύναμη.

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΗΜΙΣΥ:

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

Οι Buffalo Bills κάνουν κλικ σε όλους τους κυλίνδρους που κατευθύνονται στη σύγκρουση τους Sunday Night Football με τους Kansas City Chiefs την Εβδομάδα 5. Ο Buffalo απάντησε στην ήττα του στην έναρξη της σεζόν με τρεις συνεχόμενες νίκες με 20+ πόντους, συμπεριλαμβανομένης της αποβολής 40-0 τους Χιούστον Τεξανούς την Κυριακή.

Τώρα οι Bill μπαίνουν αυτή την εβδομάδα με ορμή με το μέρος τους και εκδίκηση στο μυαλό τους. Οι Chiefs συνέτριψαν τα όνειρα του Buffalo Super Bowl στον περσινό αγώνα του AFC Championship, αλλά η KC δεν μοιάζει με την ίδια ομάδα για να ξεκινήσει την εκστρατεία του 2021. Αυτή είναι η τέλεια ευκαιρία για κάποια απόσβεση.