WAYNE DROPS HEARTBREAKER: Το βόλεϊ κοριτσιών κοντράρει τον Marcellus

Οι Wayne Eagles έχασαν έναν αποκαρδιωτικό αγώνα ενάντια στον Marcellus του Section III στο βόλεϊ κοριτσιών για να προκριθούν στον ημιτελικό της πολιτείας στην Κατηγορία Β. Ο αγώνας το απόγευμα του Σαββάτου ήταν ό,τι μπορούσες να ζητήσεις για ένα υπέροχο γεγονός, αλλά χωρίς το αποτέλεσμα που περίμεναν οι Eagles . Ο Marcellus έφυγε με τη νίκη με 3-2.

Ο Γουέιν πήρε τα δύο πρώτα σετ του αγώνα, πηδώντας γρήγορα στο προβάδισμα 2-0, κερδίζοντας και τα δύο σετ με 25-23. Το πρώτο σετ περιελάμβανε τους Eagles που επέστρεψαν με 16-7 σε ένα σημείο νωρίς στο σετ. Ο Marcellus ήταν δύσκολος στο σετ δύο, αλλά ο Wayne κράτησε ένα βήμα μπροστά για να σφραγίσει τη νίκη. Ωστόσο, ο Marcellus επέστρεψε για να πάρει τα τρία σετ με 25-22, και πήρε λίγη ώθηση μαζί τους για να σετ 4, κερδίζοντας άλλη μια νίκη με 25-22. Το σετ πέντε έφτασε στο τέλος, ισοφάρισε σε 21-21 πριν από το τάιμ άουτ, αλλά ο Marcellus αποχώρησε για να σφραγίσει τη νίκη του αγώνα με 25-23 σετ.

Οι Wayne Eagles θα ολοκληρώσουν τη σεζόν με ρεκόρ σεζόν 16-1 και 12-0 στο Finger Lakes East θα παίξουν εκτός από πρωταθλητές Κατηγορίας B Section V.