ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΟΥΕΪΝ ACES: Το βόλεϊ κοριτσιών φέρνει τον τίτλο Β' κατηγορίας

Η ομάδα βόλεϊ κορασίδων του Wayne Eagles εξασφάλισε το στέμμα Β' κατηγορίας στο Section V το Σάββατο ενάντια στην ενοχλητική έκτη θέση Honeoye Falls-Lima. Το HFL μπήκε στον τελικό γύρο με ρολό από την ειδική πλευρά του βραχίονα. Μέσα από το πρώτο σετ του αγώνα, φαινόταν ότι αυτή η αφήγηση θα συνεχιζόταν, καθώς ο Γουέιν διαχειρίστηκε λάθος ένα προβάδισμα από νωρίς σετ για να χάσει το εναρκτήριο σετ με 26-24.

καλύτερη ασύρματη κάμερα ίχνους 2018

Στο δεύτερο σετ, ο Wayne μπόρεσε να γυρίσει το σενάριο στο HFL αφού έφτασαν σε ένα προβάδισμα από νωρίς σετ. Αυτή τη φορά, οι Eagles επέστρεψαν βροντερό από πρόωρο έλλειμμα και πήραν τη νίκη σετ με 25-22. Στο τρίτο σετ, ο Γουέιν μπόρεσε να διατηρήσει το μομέντουμ, και παρόλο που το σκορ ήταν ισόπαλο μερικές διαφορετικές φορές σε όλο το σετ, οι Eagles δεν υποχώρησαν ποτέ και πήραν τη νίκη με 25-21.

Σε αυτό που θα ήταν το τελευταίο σετ του αγώνα, οι Eagles ξεπέρασαν το προβάδισμα 7-1 σετ, ωστόσο το HFL δεν έφυγε σιωπηλά, επιστρέφοντας για να ισοφαρίσει το σετ σε 18-18. Ο Wayne και η HFL έγιναν αχώριστοι για πολλά ράλι μετά από αυτό, και το σετ έγινε ισόπαλο σε 23-23. Ο Γουέιν μπόρεσε να απομακρύνει το σερβίς HFL, να πάρει προβάδισμα ενός πόντου και να έχει σερβίς αγώνα. Θα ήταν ό,τι χρειάζονταν, καθώς οι Αετοί άρπαξαν τη νίκη με 25-23 και τη νίκη με 3-1.

Η νίκη των Eagles με 3-1 στον τελικό της Κατηγορίας Β θα μεταφέρει τώρα τους πρωταθλητές σε περιφερειακό παιχνίδι το επόμενο Σαββατοκύριακο. Ο αγώνας με αντίπαλο που θα καθοριστεί από την Ενότητα VI θα διεξαχθεί στο Λύκειο LeRoy το επόμενο Σάββατο στις 12:30 μ.μ.