Η Victor κορίτσια στο βόλεϊ κερδίζει το κρατικό πρωτάθλημα Class AA 2021

Η ομάδα βόλεϊ κοριτσιών Victor Blue Devils μπορεί να στείλει άλλο ένα πανό στα δοκάρια, το πρωί της Κυριακής οι Blue Devils κέρδισαν τον τίτλο της πολιτείας Class AA 2021 επί της Massapequa με 3-1. Για τον Βίκτορ, είναι το πρώτο τους στέμμα βόλεϊ κορασίδων από το 2009. Είναι ο τρίτος κρατικός τίτλος τους συνολικά στο βόλεϊ κορασίδων και ο πρώτος στην κατηγορία ΑΑ. Για την ομάδα, ολοκληρώνει μια ιστορία λύτρωσης για τους ηλικιωμένους της ομάδας, πολλοί από τους οποίους ήταν στην ομάδα το 2018 όταν οι Blue Devils ήρθαν πολύ σύντομα.

Το πρώτο σετ του αγώνα αποδείχθηκε συναρπαστικό. Ο Βίκτορ πήδηξε σε ένα προβάδισμα σετ νωρίς, αλλά ο Μασαπέκουα μπόρεσε να κολλήσει, κάποια στιγμή έχασε 20-18. Με δύο ακόμη πόντους, οι Chiefs ζήτησαν τάιμ άουτ με τον Βίκτορ να προηγείται με 23-21. Αποδείχθηκε μάταιη κίνηση, καθώς οι Blue Devils κατάφεραν να κρατήσουν τον Massapequa σε απόσταση αναπνοής για να κερδίσουν το σετ με 25-23. Το δεύτερο σετ ξεκίνησε παρόμοια με το πρώτο, με τον Βίκτορ να έχει προβάδισμα 14-10 πριν εκμεταλλευτεί όλη την ορμή του σετ, κερδίζοντας 25-14 και πηδώντας σε ένα γρήγορο προβάδισμα 2-0.

Ο Massapequa δεν θα έφευγε σιωπηλά και οι Chiefs θα χρειάζονταν ένα μεγάλο τρίτο σετ για να παραμείνουν ζωντανοί. Ο Βίκτορ δεν μπόρεσε να συμβαδίσει με τον ρυθμό του Αρχηγού στο τρίτο σετ και ο Massapequa παραλίγο να αντικατοπτρίζει το δεύτερο σετ στους Blue Devils παίρνοντας μια νίκη σετ 25-15 και μειώνοντας το σκορ του αγώνα σε 2-1. Για τον Victor, το σετ τέσσερα θα ήταν κρίσιμο με τους Chiefs να έχουν ορμή από το τρίτο σετ. Η επίθεση των Blue Devils ήρθε γρήγορα και κράτησαν το πόδι τους στο γκάζι για να δώσουν τον τόνο στο τέταρτο σετ. Ο Βίκτορ πήρε το προβάδισμα και το κράτησε μακριά από τον Μασαπέκουα, καθώς οι Chiefs ζήτησαν τάιμ άουτ με τον Βίκτορ να προηγείται με 17-12. Θα ήταν μια τελευταία κίνηση για τους Chiefs, καθώς ο Victor απομακρύνθηκε και πήρε το σετ και τον αγώνα με 25-15.

καλύτερα χάπια για τη στυτική δυσλειτουργία χωρίς ιατρική συνταγή

Η νίκη με 3-1 για τον Βίκτορ κλείνει μια αληθινή σεζόν ιστοριών για τους Blue Devils. Συμπεριλαμβανομένων τουρνουά από όλη τη σεζόν και μετά τη σεζόν, καθώς και αγώνες κανονικής περιόδου, ο Victor θα ολοκληρώσει τη σεζόν με ένα εντυπωσιακό ρεκόρ 45-1, συμπεριλαμβανομένου του 9-1 στο παιχνίδι πρωταθλήματος. Πάνω απ 'όλα, οι πρωταθλητές κατηγορίας V κατηγορίας AA προσθέτουν τώρα τον πιο εντυπωσιακό τίτλο στη σεζόν, τους Πρωταθλητές της Πολιτείας της Νέας Υόρκης.