Το χόκεϊ επί χόρτου Ουίλιαμ Σμιθ ρίχνει το πρώτο παιχνίδι του Liberty League στο U of Rochester με 2-0

ΡΟΤΣΕΣΤΕΡ, Ν.Υ. .—Η ομάδα χόκεϊ επί χόρτου του William Smith College έπεσε 2-0 από το Πανεπιστήμιο του Ρότσεστερ στον πρώτο της συνεδριακό αγώνα της σεζόν. Οι Ερωδιοί βρίσκονται τώρα στο 6-2 της σεζόν με ρεκόρ 0-1 στο Liberty League.
Η αναμέτρηση της Παρασκευής το βράδυ μεταξύ των Ερωδιών και των Κιτρινοτζάκετ ήταν ισόποσα μέχρι το τέταρτο δεκάλεπτο. Και οι δύο παραβάσεις ανέβασαν την πίεση στο τελευταίο 15λεπτο καταγράφοντας οκτώ από τις 12 βολές του αγώνα. Ο Τζούνιορ έπαιξε και τα 60 λεπτά στο γκολ για τους Ερωδιούς, σημειώνοντας μία απόκρουση τη βραδιά.

ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΓΩΝΑ:

ο καλύτερος τρόπος αποτοξίνωσης της μαριχουάνας
  • Η Ρότσεστερ θα έσπασε στο 53ο λεπτό χάρη στην πρωτοετή Anya Arseneau που χτύπησε σε ένα σουτ από τη μία άουτ από μια πάσα της ανώτερης Karina Bridger.
  • Μετά το γκολ του Ρότσεστερ, οι Ερωδιοί θα ασκούσαν πίεση κερδίζοντας δύο κόρνερ πέναλτι με αποτέλεσμα πέντε σουτ από τους Ερωδιούς. Η ανώτερη Mary Kate Breward προηγήθηκε με δύο βολές στην επίθεση. Η ανώτερη Mackenzie Wodka, η junior Sofia Pattillo και η δευτεροετής Rebecca Mantione πέτυχαν όλοι ένα σουτ στην επιθετική ώθηση των Herons.
  • Στο 57ο λεπτό, οι Κίτρινο μπουφάν θα είχαν μια χρυσή ευκαιρία καθώς η Μέιβ Φόγκαρτι κέρδισε μια απομάκρυνση μετά την κατοχή της λανθασμένης από τους ερωδιούς. Ο ΜακΚόρμικ θα αρνιόταν τη Φόγκαρτι να βγει από τη γραμμή της και να κερδίσει μια ωραία απόκρουση στην απόδραση.
  • Με 30 δευτερόλεπτα να απομένουν για τον αγώνα, η Bella Militi θα προσθέσει ένα δευτερόλεπτο για τους κιτρινόζικους από μια ασίστ της Maeve Fogarty για να σφραγίσει τη νίκη για τη Rochester.