Syracuse pounds Boston College at Carrier Dome, 76-50 (πλήρης κάλυψη)

Αφού έχτισε ένα προβάδισμα 25 πόντων στο πρώτο ημίχρονο, οι Συρακούσες πέτυχαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους στο Atlantic Coast Conference (ACC) επί του Boston College, 76-50, το βράδυ της Τετάρτης στο Carrier Dome. Ήταν το 50ουθρίαμβος για τους Πορτοκαλί επί των Αετών σε 76 αναμετρήσεις μεταξύ των ομάδων.

Ο Buddy Boeheim ηγήθηκε όλων των παικτών με 22 πόντους σε 9 στα 17 σουτ, συμπεριλαμβανομένου ενός κορυφαίου αγώνα τέσσερα τρίποντα. Ο Marek Dolezaj σημείωσε το δεύτερο double-double του στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ POST GAME JIM BOEHEIM:

δωρεάν ιστότοποι σύνδεσης που λειτουργούν το 2016 δωρεάν

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ:

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ:

Οι Συρακούσες, οι οποίες έρχονται από τη μεγαλύτερη νίκη τους αυτή τη σεζόν, επιστρέφουν στη δράση στο Carrier Dome για να φιλοξενήσουν το Boston College την Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου. Το Tip-off έχει προγραμματιστεί για τις 6:30 μ.μ.

Οι Πορτοκαλί έρχονται από τη νίκη με 63-55 στην παράταση απέναντι στην υπερασπιστή της εθνικής πρωταθλήτριας Βιρτζίνια. Ο Joseph Girard III (19), ο Elijah Hughes (18) και ο Buddy Boeheim (14) ηγήθηκαν των πορτοκαλιών στο σκοράρισμα. Εννέα από τους πόντους του Boeheim ήρθαν στην παράταση, συμπεριλαμβανομένου του σχεδόν μισού γηπέδου, με τρεις στο buzzer. Ο Junior Marek Dolezaj οδήγησε την ομάδα σε ασίστ με έξι αντίπαλες με 12 ριμπάουντ, που ισοφαρίζουν την καριέρα του ψηλά. Η νίκη βελτίωσε το ρεκόρ των Συρακουσών σε 9-7 συνολικά, συμπεριλαμβανομένου του 2-3 ​​στο παιχνίδι ACC.

Το ρεκόρ του Boston College έπεσε στο 9-7 μετά την ήττα από την Georgia Tech, 71-52 εντός έδρας το Σάββατο. Οι Eagles μπαίνουν στο παιχνίδι της Τετάρτης με 3-2 ACC.