Η Rochester Red Wings κέρδισε τους Syracuse Mets στο single

Ο Lane Thomas πέτυχε ένα single-out, walk off RBI καθώς οι Rochester Plates πήραν τον αγώνα ένα από τη σειρά Duel of the Dishes, 2-1, με δραματικό τρόπο πάνω από τους Syracuse Salt Potatoes την Πέμπτη το βράδυ

Ο δεύτερος αγώνας της σειράς τριών αγώνων θα διεξαχθεί στην Salt City στις 28 Αυγούστου. Ο ηττημένος της σειράς πρέπει να κάνει ένα δώρο με καπάκι της άλλης ομάδας στο γήπεδο της έδρας της το 2022.

Το ένατο ράλι του Inning Plates ξεκίνησε με μια βόλτα δύο εξόδων στο Τζέκσον Φλόρες. Το εντυπωσιακό σινγκλ του Τζέικ Νολ εντός πεδίου έβαλε τους δρομείς στην πρώτη και στη δεύτερη θέση για τον Τόμας, ο οποίος έσπασε μια διαδρομή ακριβώς μέσα στην πρώτη βασική τσάντα για να σκοράρει τη Φλόρες με το νικητήριο σερί.

Ο Sean Nolin έκανε ένα διαμάντι για τους Plates, πετυχαίνοντας έξι shutout innings. Επέτρεψε μόλις τέσσερα χτυπήματα χωρίς περπάτημα και τέσσερα χτυπήματα.

Ο Ντάνιελ Πάλκα έδωσε στη Ρότσεστερ το προβάδισμα 1-0 με ένα σινγκλ της RBI στην έκτη περίοδο.

Οι Salt Potatoes ισοφάρισαν το παιχνίδι σε μια εντός έδρας σειρά από τον Mason Williams στον όγδοο από τον Tanner Rainey.

Το τέταρτο παιχνίδι από το σετ των έξι παιχνιδιών είναι το βράδυ της Παρασκευής στις 7:05 από το Frontier Field.