Το χόκεϊ ανδρών RIT συγκρατεί τον Νιαγάρα, 5-4

Ανώτερος επιθετικός του Ινστιτούτου Τεχνολογίας του Ρότσεστερ Νικ Μπρους (Fall River, Nova Scotia/Johnstown Tomahawks) σημείωσε δύο γκολ και μια ασίστ ενώ ήταν ανώτερος αμυντικός Ρίγκαν Σάιφερλινγκ (Moose Jaw, Saskatchewan) και junior forward Κόμπι Γουόκερ (Λόιντμινστερ, Αλμπέρτα) πιστώθηκε ο καθένας με ένα γκολ και μια ασίστ για να οδηγήσει τους Τίγρης σε μια νίκη 5-4 στο Νιαγάρα, την Τρίτη, στο Atlantic Hockey Action.

• Ο Νιαγάρα μπήκε στο ταμπλό 51 δευτερόλεπτα μετά το παιχνίδι, αλλά οι Τίγρηδες (4-2-1, 2-0-1 AHA) πέτυχαν πέντε από τα επόμενα έξι γκολ για να δημιουργήσουν προβάδισμα 5-2 με 5:38 να απομένουν στη δεύτερη περίοδο. που αποδείχτηκε ανυπέρβλητο.
  • Ανώτερος τερματοφύλακας Λόγκαν Ντράκετ (Κάλγκαρυ, Αλμπέρτα) συνολικά 29 αποκρούσεις, συμπεριλαμβανομένων 14 στην πρώτη περίοδο, για να βελτιωθεί σε 3-1-1 στη σεζόν.
  • RIT τζούνιορ φόργουορντ Γουίλ Κάλβερλι (Σκάρμπορο, Οντάριο) πρόσθεσε τρία γκολ για να επεκτείνει το σύνολο των πόντων του στην ομάδα σε 13 (6 γκολ, 7 ασίστ).
  • Οι ομάδες συνδυάστηκαν για 17 πέναλτι και 48 PIM.
  • Βαθμολογία πλαισίου

Το RIT επιστρέφει στη δράση την επόμενη Τρίτη (29 Δεκεμβρίου) για έναν διαγωνισμό εκτός πρωταθλήματος στο Colgate που έχει προγραμματιστεί για τις 4:05 μ.μ. ξεκαθάρισμα λογαριασμών.