Ο φόργουορντ του RIT, Carter Wilkie, κερδίζει τον τέταρτο τίτλο Rookie of the Week στο Atlantic Hockey

Ο πρωτοετής επιθετικός του RIT, Carter Wilkie, ψηφίστηκε ως ο Ρούκι της Εβδομάδας στο Atlantic Hockey, τη Δευτέρα, σημειώνοντας την τέταρτη φορά κατά τις πρώτες έξι εβδομάδες της σεζόν που κέρδισε το βραβείο.

Ο Γουίλκι πέτυχε το γκολ της νίκης με 3:43 να απομένουν στην παράταση και οδήγησε τους Τίγρης σε νίκη 3-2 στο AIC, το απόγευμα της Κυριακής. Βοήθησε επίσης το δεύτερο γκολ των Tigers, το οποίο ισοφάρισε το παιχνίδι, 2-2, με 12:33 να απομένουν για τη δεύτερη περίοδο.

Ο Γουίλκι ηγείται όλων των νεοφερμένων στο Atlantic Hockey και ισοβαθμεί στην έκτη θέση σε εθνικό επίπεδο με οκτώ βαθμούς σε τέσσερα γκολ και τέσσερις ασίστ.

Το RIT (5-3-2, 3-1-2 AHA) παίζει δύο αγώνες Atlantic Hockey στο Canisius την επόμενη Παρασκευή και το Σάββατο (12-13 Νοεμβρίου). Οι αναμετρήσεις είναι προγραμματισμένες για τις 6:05 μ.μ. και 4:05 μ.μ., αντίστοιχα.