Ο Πετράκης πετυχαίνει το νικητήριο γκολ για να σηκώσει τον Κορνέλ πάνω από το Πεν Στέιτ

Σε μια ιστορία δύο ημιχρόνων που είχαν τρελό τέλος, ήταν ο πρωτοετής ειδικός στο face-off Angelo Petrakis που ήταν ο ήρωας για το Big Red, σημειώνοντας το νικητήριο γκολ στα οκτώ δευτερόλεπτα για να δώσει στην #7 ομάδα ανδρών λακρός Cornell ένα Νίκη με 18-17 επί του #2 Penn State το απόγευμα της Κυριακής στο Crown Lacrosse Classic στο Charlotte, NC

Ο Άγγελος Πετράκης αναμετριέται κατά τη διάρκεια της ομάδας λακρός ανδρών Cornell Big Red

αγοράστε προβολές στο youtube φθηνά

Με λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει για το παιχνίδι, ο Κορνέλ βρέθηκε να υστερεί με ένα γκολ, 17-16. Σε ένα δεύτερο ημίχρονο στο οποίο σχεδόν όλη η ορμή ανήκε στο Penn State, οι Big Red έπρεπε να βρουν τρόπο να ισοφαρίσουν και ο χρόνος τελείωσε. Με το παιχνίδι σε εξέλιξη, ο Cornell στράφηκε στον Jeff Teat, τον κορυφαίο και ηγέτη της ομάδας του Big Red. Με 18 δευτερόλεπτα στο ρολόι, ο Teat πήγε ένας εναντίον ενός με τον αμυντικό του και κέρδισε τη μάχη, σκοράροντας το γκολ της ισοφάρισης για την ισοφάριση, 17-17.

Η αντιπαράθεση που ακολούθησε δημιούργησε ένα άγριο τέλος. Ο Πετράκης κατευθύνθηκε προς τον κύκλο της φάτσας και αφού πάλεψαν σκληρά με τον Τζέικ Γκλατς του Πεν Στέιτ, και οι δύο ομάδες βρέθηκαν σε έναν ξέφρενο αγώνα για να αποκτήσουν την κατοχή της μπάλας στο μισό του γηπέδου του Πεν Στέιτ. Ο Dom Doria το σκέφτηκε σε αυτό που ήταν αναμφισβήτητα η μεγαλύτερη μπάλα στο έδαφος του αγώνα και βρήκε έναν ανοιχτό Πετράκη. Ο Πετράκης απογειώθηκε τρέχοντας κάτω από το γήπεδο σε έναν αγώνα μονοπατιού, και έβαλε ένα σουτ εντός έδρας, σημειώνοντας το γκολ της νίκης στα οκτώ δευτερόλεπτα του αγώνα για να δώσει στον Κορνέλ τη νίκη.