ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΣΕΖΟΝ PAL-MAC: Η ομάδα ποδοσφαίρου κορασίδων του πρωταθλήματος Red Raiders χάνει σε περιφερειακά

Η σεζόν ποδοσφαίρου για κορίτσια Pal-Mac έφτασε στο τέλος της το βράδυ του Σαββάτου. Αντιμετωπίζοντας τον Lewiston Porter του Section VI στον περιφερειακό γύρο του παιχνιδιού του τουρνουά, οι Red Raiders δεν μπόρεσαν να ανακάμψουν από ένα πρόωρο έλλειμμα που δημιούργησε η επίθεση Lancer.

Ο Lewiston Porter πήδηξε γρήγορα στο πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας δύο γκολ στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα. Η Molly Seither του Pal-Mac κατάφερε να βάλει τους Red Raiders στο ταμπλό σε ένα κόρνερ λίγο μετά, μειώνοντας το προβάδισμα του Lancer στο μισό.

Ο Lewiston Porter μπόρεσε να πετύχει ένα ακόμη γκολ στο πρώτο ημίχρονο, οδηγώντας στο ημίχρονο με σκορ 3-1. Οι Lancers πέτυχαν άλλο ένα γκολ κάνοντας το 4-1, αλλά η Maya Ikewood απάντησε με δεξί μπακ για τον Pal-Mac και μείωσε το προβάδισμα σε 4-2. Ωστόσο, δεν θα ήταν αρκετό για τους Red Raiders και ο Lewiston Porter μπόρεσε να πετύχει ένα τελευταίο γκολ καθώς ο χρόνος έδειχνε κάτω, με το τελικό σκορ να είναι 5-2 υπέρ των Lancers.

Ο Pal-Mac θα ολοκληρώσει τη σεζόν με συνολικό ρεκόρ 18-3-0 και ρεκόρ στο Finger Lakes East με 7-0-0. Ήταν μια φανταστική σεζόν για τους Red Raiders, που αναπήδησαν από το απογοητευτικό τέλος της σεζόν του 2020 για να κερδίσουν τη δόξα το 2021. Το 2022 φαίνεται να είναι εξίσου ελπιδοφόρο, καθώς οι πρώτοι σκόρερ Μάγια Άικγουντ και Έμα Ρόμπινσον οδηγούν το ρόστερ της επιστροφής για το Pal-Mac .