Οι Tigers ξεπερνούν τους Herons με 71-60

Το Τεχνολογικό Ινστιτούτο του Ρότσεστερ νίκησε την ομάδα μπάσκετ του William Smith College με 71-60 στη δράση του Liberty League σήμερα το απόγευμα.

Η δευτεροετής φοιτήτρια  και η πρώτη χρονιά  προηγήθηκαν των Ερωδιών με 11 πόντους η κάθε μία. Οι ανώτεροι και οι νεώτεροι δημοσίευσαν από 10 βαθμούς ο καθένας. Το πρώτο έτος αντιπροσώπευε σχεδόν τα μισά από τα 13 κλεψίματα του William Smith στο παιχνίδι, σημειώνοντας έξι ρεκόρ σεζόν.

Οι Tigers έβαλαν πέντε παίκτες σε διψήφιο αριθμό με κορυφαίους 13 πόντους της Emma Waite. Η Faye Kaplinski σημείωσε 12 πόντους. Ο Έριν Ντιπάολα σημείωσε double-double με 11 πόντους και 10 ριμπάουντ. Η Lila McGuiggan άρπαξε επίσης 10 σανίδες. Η Ella Wilson και η Lauren Sabia τερμάτισαν με 10 πόντους η καθεμία.

ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ

• Ο Γουίλιαμ Σμιθ ξεκίνησε με αργό ρυθμό, αλλά υστερούσε μόνο επτά στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.
  • Οι Tigers επιτέθηκαν στο δεύτερο τέταρτο, με σουτ 50% από το παρκέ και περιορίζοντας τους Ερωδιούς στο 18,8%.
  • Το RIT άνοιξε το δεύτερο δεκάλεπτο σε σερί 12-2, αυξάνοντας το προβάδισμά του σε 33-16.
  • Ο William Smith σημείωσε έξι από τους επόμενους οκτώ πόντους, αλλά οι Tigers τελείωσαν το ημίχρονο με σερί 9-1.
  • Η RIT προηγήθηκε με 44-23 στο ημίχρονο.
  • Οι Tigers διατήρησαν ένα υγιές περιθώριο σε όλο το τρίτο δεκάλεπτο, προχωρώντας στα τελευταία 10 λεπτά με προβάδισμα 22 πόντων.
  • Οι Ερωδιοί πέτυχαν τους τελευταίους 15 πόντους του αγώνα, αλλά έφτασαν σε απόσταση 11 πόντων.

ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΤΥΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ

• Με τη νίκη, το RIT προχωρά στο 7-11 συνολικά, 6-5 στο Liberty League.
  • Ο William Smith μειώνεται σε 4-15, 4-8.

ΕΠΟΜΕΝΟ

ενημέρωση για κίνητρο 2000 το μήνα
  • Η έδρα των τεσσάρων αγώνων του William Smith συνεχίζεται την Παρασκευή, 2 Φεβρουαρίου, όταν οι Herons υποδέχονται τον Clarkson (4-15, 2-10) στο Bristol Gym. Το Tipoff έχει προγραμματιστεί για τις 5:30 μ.μ.
  • Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, ο William Smith θα γιορτάσει την Εθνική Ημέρα Κοριτσιών και Γυναικών στον Αθλητισμό.
  • Τα κορίτσια θα προσκληθούν στο γήπεδο στο ημίχρονο ως μέρος του εορτασμού και θα έχουν την ευκαιρία να συναντηθούν με τους σημερινούς Ερωδιούς μετά τον αγώνα για να μάθουν πώς είναι να είσαι αθλητής κολεγίου και τη σημασία ενός ενεργού, υγιεινού τρόπου ζωής.
  • Από τις 5:30 μ.μ. έως τις 8:30 μ.μ., το Theo Petros Food Truck θα βρίσκεται έξω από το Bristol Gym και σερβίρει αυθεντικό ελληνικό φαγητό. Τα κορίτσια στην όγδοη τάξη ή μικρότερα θα λάβουν δωρεάν είσοδο από τους Herons ως μέρος των δραστηριοτήτων NGWSD.