Οι Sabres πέτυχαν το προβάδισμα δύο τερμάτων στην καθυστέρηση στην παράταση από τον Lightning

Οι Buffalo Sabres δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το προβάδισμα αργά καθώς έπεσαν από τους Tampa Bay Lightning, 6-5, στην παράταση το βράδυ της Δευτέρας στο KeyBank Center.

Ο Μπάφαλο προηγήθηκε με 5-3 με κάτι περισσότερο από πέντε λεπτά να απομένουν στον κανονισμό, αλλά ο Τάμπα Μπέι επέστρεψε καταιγιστικά και σκόραρε δύο σερί γκολ, στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση. Οι Sabres είχαν μερικές ευκαιρίες για σκοράρισμα νωρίς στην παράταση, αλλά ο Steven Stamkos πέτυχε τον νικητή του αγώνα, δίνοντας στους Lightning τη νίκη.

Finger Lakes Partners (Billboard)

Οι Tage Thompson, Jack Quinn, Tyson Jost, Dylan Cozens και Jeff Skinner σκόραραν στην ήττα. Ο Ukko-Pekka Luukkonen σταμάτησε 19-από-25 βολές.

Ο Μπάφαλο δυσκολεύτηκε με το πέναλτι, καθώς η Τάμπα Μπέι σκόραρε τρία από τα έξι γκολ του στο power play.

Οι Sabres θα προσπαθήσουν να αναπηδήσουν την Τετάρτη όταν θα κατευθυνθούν στο Ντιτρόιτ για να αντιμετωπίσουν τους Red Wings στις 7 μ.μ.