Οι φορτιστές Garnet χρησιμοποιούν το 2ο μισό κύμα για να σταματήσουν τους Statemen

Χαρακτηρισμένος ως αμυντική μάχη, ο σημερινός αγώνας ποδοσφαίρου Hobart College στο Union College Liberty League παρουσίασε τις δύο κορυφαίες άμυνες στο Liberty League. Οι Garnet Chargers, οι οποίοι ρυθμίζουν τη διάσκεψη σε άμυνα σκοράρισμα και συνολική άμυνα, έδωσαν ένα κλείσιμο στο δεύτερο ημίχρονο για να ξεπεράσουν τους Statemen με 27-10.

Ο Χόμπαρτ πήγε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με 14-10, αλλά η Union περιόρισε τους Statemen σε μόλις 108 γιάρδες στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ οι Garnet Chargers συσσώρευσαν 328 γιάρδες και πρόσθεσαν άλλα τρία σκορ για να διευρύνουν το προβάδισμά τους.

ΣΥΝΟΛΟ

• Το Χόμπαρτ περιορίστηκε σε 101 γιάρδες ορμητικό και 162 γιάρδες πέρασμα.
  • Η Union ολοκλήρωσε τη μέρα με 480 γιάρδες επίθεσης, το πιο επιτρεπόμενο από τους Πολιτευτές αυτή τη σεζόν.

HOBART HIGHS

• Ο νεαρός αμυντικός ηγήθηκε της άμυνας με 10 τάκλιν.
  • Ο δεύτερος αμυντικός μπακ , ο δευτεροετής αμυντικός γραμμής  και ο δευτεροετής αμυντικός γραμμής  κατέγραψαν οκτώ τάκλιν. Ο Σμιθ πιστώθηκε επίσης με δύο χωρισμούς με πάσο.
  • Ο δευτεροετής δέκτης  έπιασε τέσσερις πάσες για 92 γιάρδες.
  • Ο νεαρός στρατηγός  ολοκλήρωσε το 39,3% των πάσες του για 162 γιάρδες. Αναχαιτίστηκε μία φορά στην τελική κατοχή του Χόμπαρτ.
  • Ο ανώτερος τρέξιμο πίσω  κέρδισε 41 γιάρδες σε 17 φέρουσες. Έπιασε και μια πάσα για 5 γιάρδες.

ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ

• Ο στρατηγός της Ένωσης Donovan Pacatte ολοκλήρωσε ένα 10 παιχνίδι, 55 γιάρδες με ένα 4 γιάρδες touchdown για να δώσει στους γηπεδούχους ένα προβάδισμα που δεν εγκατέλειψε ποτέ.
  • Ο Χόμπαρτ απάντησε με ένα δικό του γκολ στο σκορ, αλλά έπρεπε να αρκεστεί σε ένα γκολ 42 γιάρδων από τον Τζούνιορ. Ήταν το πιο μακροχρόνιο γκολ του στη σεζόν και μόλις 1 γιάρδα της καριέρας του.
  • Στο δεύτερο τρίμηνο, ο Pacatte σκηνοθέτησε άλλη μια διαδρομή 55 γιάρδων touchdown. Αυτή τη φορά έριξε ένα touchdown 14 γιάρδων στον ευρυγώνιο δέκτη Kevin Rabacs. Ο επιπλέον πόντος έδωσε στους Garnet Chargers προβάδισμα 14-3 με λιγότερο από επτά λεπτά να απομένουν για το ημίχρονο.
  • Και πάλι οι Πολιτευτές αντέκρουσαν με δικό τους σκορ. Ηλικιωμένοι με τρέξιμο πίσω  Το touchdown 1 γιάρδας ολοκληρώθηκε με 11 παιχνίδια, 66 γιάρδες.

ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΜΠΗΣ

• Η Ένωση πέτυχε ένα γκολ 35 γιάρδων για να ανοίξει το σκορ του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά ο Χόμπαρτ παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής.
  • Οι Statemen είχαν δύο ευκαιρίες να απαντήσουν, αλλά κάθε φορά οι Garnet Chargers ανάγκαζαν τους επισκέπτες να βάλουν πόντους. Η Union άνοιξε το παιχνίδι με ένα πέρασμα 58 γιάρδων TD από τον Pacatte στον ευρυγώνιο δέκτη Landers Green.
  • Η Union μπήκε σε ένα γήπεδο 16 γιάρδων στα τέλη του τέταρτου δεκαλέπτου για να ολοκληρώσει το σκορ της ημέρας.

ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΦΟΡΤΙΣΤΕΣ

• Οι Garnet Chargers είχαν δύο τρέξιμο πίσω με 100 μέτρα στο έδαφος. Ο Μάικλ Φιόρε προηγήθηκε όλων των δρομέων με 143 γιάρδες, ενώ ο Τζόναθαν Άντερσον πρόσθεσε 101 γιάρδες.
  • Ο Pacatte ολοκλήρωσε το 58% των πασών του για 216 γιάρδες και δύο touchdown. Απολύθηκε δύο φορές—από άκρο άμυνας μικρών και ανώτερων αμυντικών άκρων. Η Union είχε επιτρέψει μόνο τέσσερις απολύσεις στα πρώτα επτά παιχνίδια της αυτή τη σεζόν. Το Hobart είναι η πρώτη ομάδα που έφτασε στο Pacatte περισσότερες από μία φορές.

ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΑΚΤΙΚΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ, ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΤΥΠΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ

• Το Χόμπαρτ χάνει 5-2 συνολικά, 1-2 στο Liberty League.
  • Η Ένωση βελτιώνεται σε 7-1, 3-1.
  • Κάθε μία από τις προηγούμενες επτά συναντήσεις μεταξύ των Statemen και του Garnet Chargers έχει κερδίσει η γηπεδούχος ομάδα.

ΕΠΟΜΕΝΟ

• Το Χόμπαρτ θα προσπαθήσει να ανακάμψει το Σάββατο 28 Οκτωβρίου, όταν οι Statemen θα φιλοξενήσουν τον Άγιο Λόρενς (2-5, 0-3) στο Homecoming and Family Weekend. Η έναρξη στο Boswell Field έχει προγραμματιστεί για τη 13:00.