Ο Tage Thompson ολοκληρώνει το χατ τρικ ως Sabers κορυφαίοι Capitals στο OT

Ο Tage Thompson κατέγραψε το τρίτο χατ τρικ του στη σεζόν και οι Buffalo Sabers (19-5-2) κέρδισαν 5-4 επί των Washington Capitals (21-13-6) στην παράταση το βράδυ της Τρίτης στο Capital One Arena. Με τη νίκη, ο Μπάφαλο κέρδισε επτά από τα οκτώ τελευταία του.

Ο Alex Tuch κέρδισε μια μάχη με πακέτα κάτω από τη γραμμή του τέρματος και πέρασε μπροστά στον Thompson για τον νικητή του αγώνα τρία λεπτά μετά την παράταση.

Finger Lakes Partners (Billboard)

Ο Thompson μέτρησε επίσης μια ασίστ για να πάει μαζί με τα τρία γκολ του. Ο Τουχ είχε ένα γκολ και δύο ασίστ, ενώ στα δίχτυα βρήκε και ο Τάισον Γιοστ.

Ο Ukko-Pekka Luukkonen συνέχισε το καυτό του τέντωμα του παιχνιδιού καθώς σταμάτησε 28 από 32 σουτ, συμπεριλαμβανομένων πολλών μεγάλων κατά τη διάρκεια.

Οι Sabers θα πάρουν λίγες μέρες άδεια πριν ανοίξουν μια έδρα τεσσάρων αγώνων, ξεκινώντας το Σάββατο το βράδυ απέναντι στους Minnesota Wild.