Ο Sabers κέρδισε 7-2 επί του Μόντρεαλ

Οι Buffalo Sabers τελικά επέστρεψαν στη στήλη της νίκης το βράδυ της Τρίτης αφού νίκησαν τους Montreal Canadiens, 7-2, στο Bell Centre. Με τη νίκη, οι Sabers απέσπασαν ένα οκτώ παιχνίδια και μετακόμισαν στο 8-11-0 στη σεζόν.

Ο Μπάφαλο σημείωσε τρία γκολ σε λίγο περισσότερο από δύο λεπτά για να ανοίξει το παιχνίδι και δεν κοίταξε ποτέ πίσω, καθώς πρόσθεσε ένα στο δεύτερο και άλλα τρία στο τρίτο.

Η κορυφαία γραμμή των Sabres είχε μια μεγάλη βραδιά καθώς συνδυάστηκαν για 12 πόντους. Ο Τζεφ Σκίνερ προηγήθηκε με δύο γκολ και τρεις ασίστ. Ο Tage Thompson συγκέντρωσε τέσσερις πόντους σε ένα γκολ και τρεις ασίστ, ενώ ο Alex Tuch σκόραρε και συγκέντρωσε ένα ζευγάρι ασίστ. Οι Rasmus Dahlin, Henri Jokiharju και JJ Peterka βρήκαν επίσης το δίχτυ.

Finger Lakes Partners (Billboard)

Ο Tyson Jost έκανε το ντεμπούτο του με τον Buffalo και άφησε τα γάντια στην πρώτη του βάρδια. Είχε ένα χτύπημα πάνω από 12 λεπτά παγωμένου χρόνου.

Ο Κρεγκ Άντερσον ξεκίνησε ανάμεσα στους σωλήνες και απέρριψε 29 από 31 σουτ, κερδίζοντας την τέταρτη νίκη του στη σεζόν.

Ο Μπάφαλο μετέτρεψε σε δύο από τις τέσσερις ευκαιρίες του power play ενώ έκανε τέλειο 6-προς-6 στο πέναλτι.

Οι Sabres θα κατευθυνθούν για να ξεκινήσουν μια έδρα τριών αγώνων, ξεκινώντας το βράδυ της Τετάρτης εναντίον των St. Louis Blues. Οι Buffalo θα φορέσουν τις νέες κόκκινες και μαύρες φανέλες τους. Το Puck drop έχει οριστεί για τις 7 μ.μ.