Ο Μάρκους Γουίτμαν πέφτει στον Cal-Mum στον γύρο Play-in της Πολιτείας Γ' κατηγορίας

Η σεζόν των Marcus Whitman Wildcats ολοκληρώθηκε το βράδυ της Δευτέρας καθώς έχασαν 58-53 από τους Caledonia-Mumford Raiders στο Γυμνάσιο Wayland-Cohocton στον εναρκτήριο γύρο του Section V Class C2 State Play-In Tournament. Η ήττα ολοκληρώνει τη σεζόν μιας ομάδας του Marcus Whitman που κατέκτησε το πρώτο Πρωτάθλημα Τμήματος του σχολείου από το 1976.

-

Φέτος από το νικητή ενός ζευγαριού Sectional τίτλους το βράδυ της Παρασκευής, ήταν ένα ηλεκτρικό, γρήγορο πρώτο δεκάλεπτο στο Wayland-Cohocton καθώς και οι δύο ομάδες σημείωσαν 14 πόντους. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Raiders ξεπέρασαν τους Wildcats με 16-12 και προηγήθηκαν με 30-26 στο ημίχρονο. Ο Μάρκους Γουίτμαν βγήκε από τα αποδυτήρια και σημείωσε 14 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο για να μειώσει το προβάδισμα των Καληδόνια-Μάμφορντ σε μόλις δύο. Οι Wildcats πάλεψαν στο τέταρτο τέταρτο, αλλά έφτασαν στο ύψος των βαθμίδων, καθώς ο ανώτερος Vin Molisani και ο δεύτερος φοιτητής Kyle Wade πέτυχαν βασικές καθυστερημένες ελεύθερες βολές για να σφραγίσουν τη νίκη.

Ο Kyle Wade (17), ο Vin Molisani (16) και ο Joe Laursen (13) συγκέντρωσαν 46 από τους 58 πόντους Caledonia-Mumford.

χάπια αποτοξίνωσης για τεστ ναρκωτικών

Ο Λίαμ Πρέντεργκαστ σημείωσε 18 πόντους για τον Μάρκους Γουίτμαν. Ο Jordan Lahue πρόσθεσε 16, 14 από αυτούς στο δεύτερο ημίχρονο.

Το Caledonia-Mumford θα αναμετρηθεί με το C2 Champion Lyons το βράδυ της Τετάρτης στο γυμνάσιο του Newark.