Η ER/Gananda προκρίνεται στα ημιτελικά της πολιτείας με τη νίκη με 26-24 επί της Medina

Φωτογραφία μέσω: Mary Margaret Johnson

Οι East Rochester/Gananda Bombers (12-0) νίκησαν τους Medina Mustangs (11-1) με τελικό σκορ 26-24 σε ένα απίστευτα συναρπαστικό Class C Far West Regional στο Williamsville South High School το απόγευμα του Σαββάτου.

Το παιχνίδι πήγε στο ημίχρονο ισόπαλο 6-6.

Οι Mustangs και οι Bombers σημείωσαν το καθένα ένα ζευγάρι touchdowns στο τρίτο δεκάλεπτο και πήγαν στο τέταρτο δεκάλεπτο ισόπαλοι σε 18-18.

Η ER/Gananda ανέκτησε το προβάδισμα δύο λεπτά στο τελευταίο τέταρτο μετά από ένα touchdown και μια μετατροπή δύο πόντων.

Ο Medina σημείωσε ένα touchdown επτά λεπτά για να μειώσει το προβάδισμα σε 26-24, αλλά η προσπάθεια των δύο πόντων ήταν ανεπιτυχής.

Οι Mustangs είχαν την ευκαιρία να πάρουν το προβάδισμα ή να κερδίσουν το παιχνίδι με 2:55 να απομένουν, αλλά ανέτρεψαν την μπάλα στα κάτω.

Με τη νίκη, η ER/Gananda προκρίνεται στους ημιτελικούς της Αθλητικής Ένωσης Δημόσιων Λυκείων της Νέας Υόρκης στις 27 Νοεμβρίου στο Γυμνάσιο Cicero-North Syracuse, όπου αντιμετωπίζει τον πρωταθλητή της Κεντρικής Περιφέρειας, Chenango Forks.

δεν μπορεί να εκδοθεί δελτίο κυκλοφορίας για υπερβολική ταχύτητα σε ζώνη εργασίας