Ο Dungey τρέχει, περνάει την Orange κερδίζοντας 41-17 επί του Central Michigan (πλήρης κάλυψη)

Ο Eric Dungey πέρασε για δύο σκορ και έτρεξε για ένα τρίτο για να προηγηθεί των Syracuse (2-1) από το Central Michigan (2-1), 41-17, στο Carrier Dome το Σάββατο.

Ο Dungey ήταν 19-από-35 για 279 γιάρδες και πάσες touchdown στους Dontae Strickland (18 γιάρδες) και Ravian Pierce (6 γιάρδες). Έτρεξε επίσης 11 φορές για 105 γιάρδες, συμπεριλαμβανομένου ενός αγώνα σκοράρισμα μιας γιάρδας.

Οι Συρακούσες είχαν ένα τρίτο τρίμηνο για τους αιώνες. Αφού βγήκε από τα αποδυτήρια με προβάδισμα 24-17, οι Πορτοκαλί έσκασαν για 333 γιάρδες συνολικής επίθεσης και 17 πόντους. Την ίδια στιγμή, η αμυντική μονάδα των Συρακουσών περιόρισε το Central Michigan στα 60 γιάρδες και κανένα πόντο στα 15 λεπτά παιχνιδιού.

Ο Dungey έκλεισε μια διαδρομή 90 υάρδας με ένα σερί 1 υάρδας για να ξεκινήσει η περίοδος και συνεργάστηκε με τον Ravian Pierce σε ένα πάσο touchdown έξι υάρδων για να ωθήσει το πλεονέκτημα της Orange στο 38-17.

Ο Κόουλ Μέρφι συνέβαλε με το δεύτερο γκολ του στον αγώνα στα 25 μέτρα, για να προηγηθούν οι Συρακούσες με 41-17 με το κεφάλι στην τέταρτη περίοδο. Διαβάστε περισσότερα