Crunch σβήσε το έλλειμμα τριών τερμάτων, ήττα των Thunderbirds με 5-4 στα πέναλτι

Το Syracuse Crunch διέγραψε ένα έλλειμμα τριών τερμάτων για να αναγκάσει την παράταση προτού νικήσει τους Springfield Thunderbirds, 5-4, σε πέναλτι το πρωί της Τετάρτης στο MassMutual Center. Με τη νίκη, οι Crunch κέρδισαν τρία συνεχόμενα παιχνίδια, βελτιώνοντας το ρεκόρ σεζόν τους σε 5-6-1-2.

Οι Συρακούσες υποχώρησαν με 4-1 στο τρίτο και πέτυχαν τρία συνεχόμενα γκολ όλα σε διάστημα έξι λεπτών, συμπεριλαμβανομένου ενός με μόλις δύο λεπτά να απομένουν για τον κανονισμό.

Ο Gemel Smith, ο Darren Raddysh, ο Simon Ryfors και ο Declan Carlile βρήκαν τα δίχτυα για το Crunch. Ο Smith και ο Gage Goncalves πέτυχαν γκολ στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο Max Lagace απέκρουσε 3 στα 6 σουτ στα δίχτυα για το Crunch προτού ανακουφιστεί από τον Hugo Alnefelt για να ξεκινήσει η δεύτερη περίοδος. Ο Άλνεφελτ σταμάτησε 11-από-12 σουτ και 2-από-3 προσπάθειες στα σουτ.

Οι Συρακούσες δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το power play καθώς πήγαν 0-for-4, ενώ η Springfield τερμάτισε 4-for-5.

Οι The Crunch θα επιστρέψουν στη δράση το βράδυ του Σαββάτου, όταν θα συναντηθούν με τους Belleville Senators στο CAA Arena.