Crunch πτώση στους Monsters στην παράταση, 2-1

Οι Syracuse Crunch ήταν πρώτοι στο ταμπλό, αλλά οι Cleveland Monsters ισοφάρισαν το παιχνίδι με την παράταση πριν πάρουν τη νίκη, 2-1, απόψε στο Rocket Mortgage FieldHouse.

Η ήττα βάζει τον Crunch σε τεσσάρων αγώνων και 5-5-2-1 στη σεζόν. Η ομάδα έχει επίσης 2-0-2-0 στη σειρά οκτώ αγώνων της σεζόν ενάντια στους Monsters.

Ο τερματοφύλακας Crunch Amir Miftakhov σταμάτησε 34-από-36 σουτ, ενώ ο Daniil Tarasov κέρδισε τη νίκη μεταξύ των σωλήνων για τους Monsters με 21-από-22. Οι Συρακούσες πήγαν 0-για-5 στο power play, αλλά ένα τέλειο 4-for-4 στο πέναλτι.

Το Crunch άνοιξε με σκορ μόλις 1:09 στο παιχνίδι. Ο Gabe Fortier έφερε το ξωτικό στη ζώνη πριν περάσει από τον Shawn Element για να πετύχει το πρώτο του επαγγελματικό γκολ από την κορυφή του αριστερού κύκλου.

Οι Monsters έσπευσαν να απαντήσουν και ένα λεπτό αργότερα το σκορ ήταν ισόπαλο. Ο Τζέικ Κρίστιανσεν εκτέλεσε ένα σουτ στα πλάγια αριστερά που έφυγε από τα τελικά ταμπλό και έφυγε για τον Τόμας Σέμιτς να ρίξει σε ένα ανοιχτό δίχτυ από τον δεξιό κύκλο.

Οι ομάδες παρέμειναν ισόπαλες μέσω του κανονισμού και πήγαν στην παράταση όπου ο Tyler Angle σκόραρε τον νικητή του αγώνα για το Cleveland στο 1:08.