Ο Cornell βελτιώνεται σε 7-0 με τη νίκη επί της Quinnipiac

Ο νεαρός τερματοφύλακας Matthew Galajda έκανε 13 από τις 22 αποκρούσεις του στην τρίτη περίοδο για να βοηθήσει το γκολ power-play του δεύτερου επιθετικού Michael Regush στη δεύτερη περίοδο να αναδειχθεί νικητής του αγώνα για την ομάδα χόκεϊ ανδρών Cornell σε μια νίκη 2-1 επί της ECAC Hockey. αντίπαλος Quinnipiac την Παρασκευή το βράδυ στο Lynah Rink. Με τη νίκη, το Big Red — που κατέλαβε τη δεύτερη θέση στη χώρα τόσο στις δημοσκοπήσεις του USCHO.com όσο και στο USA Today/USA Hockey Magazine — βελτιώνεται σε 7-0 για δεύτερη φορά τα τελευταία τρία χρόνια.

Ο Μάικλ Ρέγους φέρνει το γκολ που κερδίζει το παιχνίδι και δίνει δύναμη-παιχνίδι κατά τη δεύτερη περίοδο των ανδρών του Κορνέλ

μπορεί το ξύδι να σας βοηθήσει να περάσετε ένα τεστ ναρκωτικών

Αν και η πρώτη περίοδος δεν έφερε γκολ, ολοκληρώθηκε με μια αναταραχή δραστηριότητας μπροστά από τον Galajda. Έκανε ένα ζευγάρι αποκρούσεις σε μια αξιοσημείωτη έκταση τριών ορμημάτων μονών Quinnipiac σε διάστημα μόλις 27 δευτερολέπτων.

Ο Cornell (7-0, 5-0 ECAC Hockey) χτύπησε πρώτος με το γκολ του νεαρού επιθετικού Brenden Locke στις αρχές της δεύτερης περιόδου. Ο Quinnipiac (6-5-1, 2-2-1) αντέκρουσε με το πέμπτο γκολ του Nick Jermain στη σεζόν για να ισοφαρίσει στο 1, αλλά ο Regush έβαλε ξανά το Big Red στην κορυφή για τα καλά μόλις δύο λεπτά αργότερα. Έδωσε δύναμη στο Big Red, που οδηγεί τη χώρα με ποσοστό μετατροπών 40%, τουλάχιστον ένα γκολ σε καθένα από τα πρώτα επτά παιχνίδια της ομάδας για πρώτη φορά από τη σεζόν 2005-06.