Οι λογαριασμοί εξαντλήθηκαν στο σπίτι από τους Colts, 41-15 (πλήρης κάλυψη)

Με μια κρύα, σταθερή βροχή να πέφτει στο Highmark Stadium το απόγευμα της Κυριακής, οι Indianapolis Colts έφεραν τη ζέστη με τη μορφή του τρέξιμο πίσω του Jonathan Taylor που όρμησε σε όλη την άμυνα του Bills στη νίκη των Colts επί του Buffalo με 41-15.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν ευγενικό με τους Bill από την αντίο εβδομάδα, αλλά την Κυριακή, δεν ήταν μόνο η επίθεση του Buffalo που αγωνιζόταν.

Ενώ η άμυνα του Bills ήταν συνήθως εύρωστη στο πρώτο τρίμηνο, τα Colts σημείωσαν ένα touchdown στην αρχική τους κατοχή και στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκαν ένα κόψιμο του Josh Allen με ένα άλλο touchdown, διακόπτοντας ουσιαστικά το σερί Bills 13 αγώνων εμποδίζοντας τους αντιπάλους να σκοράρουν touchdown στο πρώτο τέταρτο.

Τίποτα δεν πήγε σωστά σε καμία από τις πλευρές της μπάλας για τους Bill σε αυτό. Ο Άλεν και η επίθεση δεν μπόρεσαν να βρεθούν στην ίδια σελίδα, με τον 8 εκατομμυρίων στρατηγό να έχει τη χειρότερη έξοδό του στη σεζόν. Ο Άλεν θα τελείωνε το παιχνίδι με 21 από 35 για 209 γιάρδες, δύο TD και δύο κοψίματα. Ολοκλήρωσε μόλις επτά πάσες στο δεύτερο ημίχρονο.

Μαζί με την σκληρή επιθετική απόδοση, η άμυνα του Μπάφαλο δεν μπόρεσε να σταματήσει τον Taylor, ο οποίος έτρεξε για ένα εντυπωσιακό 185 γιάρδες και είχε ένα χέρι σε 5 touchdowns, τέσσερα ορμώμενα και ένα TD catch. Πριν από το παιχνίδι Colts, η άμυνα του Bills είχε δώσει μόνο κατά μέσο όρο 83 γιάρδες ανά παιχνίδι στο έδαφος.

Οι Bills μετακινούνται στο 6-4 στη σεζόν, οι Colts στο 6-5.

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

ΗΜΙΣΥ:

ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ:

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες οι Bills και οι Colts έπαιξαν και οι δύο Jets και Jaguar. Οι Colts κέρδισαν και τους δύο αγώνες, ενώ οι Bill χωρίστηκαν. Οι δυο τους παίζουν μεταξύ τους την Εβδομάδα 11 καθώς αναμετρώνται για πρώτη φορά από τότε που ο Μπάφαλο τους κέρδισε στον γύρο Wild Card των πλέι οφ την περασμένη σεζόν.