ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ: Ο Midlakes ξεπέρασε το Dansville για να επιστρέψει στο Far West Regional στο Buffalo

Ο Midlakes πέτυχε προβάδισμα 20 πόντων νωρίς στο τέταρτο τέταρτο του πολιτειακού παιχνιδιού της Τρίτης το βράδυ στο Section V Class B εναντίον του αήττητου Dansville στο Avon High School και κράτησε μια καθυστερημένη επίθεση στη Mustang που μείωσε το προβάδισμα στους 9 για να κερδίσει με 68-56. απόφαση που στέλνει τους Lady Screaming Eagles πίσω στο Buffalo State και τους NYSPHSAA Elite Eight.

Η Alaina Forbes ηγήθηκε του Midlakes με 34 πόντους, 4 ασίστ, 6 ριμπάουντ. Η Κάρα Γουόκερ πρόσθεσε 13 πόντους και 3 ασίστ. Ο Μέισι Κίσνερ είχε 8 πόντους και μείωσε 7 ριμπάουντ, αφού έμεινε εκτός το μεγαλύτερο μέρος του πρώτου ημιχρόνου, αφού δέχθηκε δύο φάουλ νωρίς. Ο Sydney Passalacqua σημείωσε 10 ριμπάουντ και η Hannah Galloway σημείωσε 6 πόντους για τους Lady Eagles. Μετά από έναν τραυματισμό της Μέγκαν Κολατσίνο και το πρόβλημα του Κίσνερ, η μαθήτρια της 8ης δημοτικού, Κάλι Γουόκερ, είδε σημαντικά λεπτά και έπαιξε καλά. Ο Ντάνσβιλ προηγήθηκε από την Γκρέις Ρίτενχαουζ που σημείωσε 18 πόντους στην ήττα.

Η ήττα ολοκλήρωσε τη σεζόν του Πρωταθλητή Κατηγορίας Β2 του Section V, Dansville με 22-1. Ο Πρωταθλητής της Κατηγορίας Β1 Midlakes βελτιώθηκε σε 21-3 και θα παίξει το επόμενο Σάββατο ενάντια στον νικητή του East Aurora/Southwestern εκτός Section VI για μια θέση στο Final Four του NYSPHSAA όπου οι Screaming Eagles είδαν τη σεζόν τους να τελειώνει την περασμένη σεζόν εναντίον της Susquehanna Valley. Ο αγώνας του Σαββάτου έχει προγραμματιστεί για τις 5:00 μ.μ. στο Buffalo State και θα μεταδοθεί ζωντανά στο LivingMax Radio.